Олександр Романішин: «Із 3 тисяч стартапів в Україні вже понад 100 з аграрної галузі»

0 259

Від прогнозів ринку до стартапів, від історій успіху до сучасних трендів – усе найцікавіше, що хвилює аграрну галузь на початку 2022 року, обговорили на Плодоовочевій open space конференції «Плідний 2022: Ринки. Технології. Ніші».

Захід відбувся 15 лютого в рамках виставки «Агровесна» за організації Української плодоовочевої асоціації (УПОА), агромедіа-агенції SAPIENZA  та підтримки Київського контрактового ярмарку.

На конференції виступило 12 експертів. Кожна доповідь та презентація фокусувалася на окремому сучасному аграрному ринку напрямі. Так, Олександр Романішин, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України 2020-2021 у своєму виступі зробив акцент на аграрних стартапах. Про те, наскільки розвинена ця ніша в Україні, яким чином отримати підтримку та як вітчизняному стартапу вийти на міжнародний ринок, читайте далі у матеріалі SEEDS.

За словами Олександра Романішина, 2020 рік показав, що серед агрокомпаній у нашій державі був досить низький рівень роботи з інноваційними технологіями. Виникло питання: чому країна має високий рівень розвитку сільського господарства, але так мало технологічних рішень, які могли б масштабуватися. Для того, щоб виправити ситуацію, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Ukrainian Tech Ecosystem Overview та ISE Corporate Accelerator агрегували всі інструменти підтримки проєктів на шляху до клієнта не тільки в Україні, а й у світі.

Про які саме інструменти йдеться?

  • ПрАТ «Експортно-кредитне агентство»

«Найпотужніший інструмент, який починає впроваджуватися в Україні – це експортно-кредитне агентство. Воно капіталізоване на 2 млрд грн. Тож страхуйте своїх партнерів, користуйтеся ним, це справді працює», – зазначив Олександр Романішин.

Основний портфель послуг установи: страхування зовнішньоекономічних контрактів банківських гарантій при виконанні зовнішньоекономічних зобов’язань та проведенні міжнародних тендерів передекспортного фінансування.

  • Індустріальні парки

«Індустріальні парки – локації, які створюють можливості масштабування та отримання додаткових преференцій. Цього року вони вже розпочали свою роботу і наступного багато нових бізнесів будуть з’являтися саме завдяки індустріальним паркам», – коментує Олександр Романішин.

Серед головних вигод для учасників: мінімізація витрат матеріальних, фінансових, трудових і часових ресурсів, необхідних для започаткування господарської діяльності, можливість отримання послуг, пов’язаних із забезпеченням господарської діяльності, від керівної компанії.

  • Рада експортерів та інвесторів при МЗС (РЕІ)

Рада експортерів та інвесторів при МЗС (РЕІ) є найбільш ефективним інструментом саме для виходу на міжнародні ринки. Це майданчик, в межах якого посли можуть надавати консультації для будь-якого бізнесу, від малого до великого. Вони діляться підказками для створення й забезпечення експортного потенціалу.

«Бар’єри, можливості, як ними скористатися – усе це залюбки пояснять. Послами та представниками посольства України в інших країнах уже було проведено чимало вебінарів на цю тему», – зазначив експерт.

  • «ЕКСПО – 2020»

«ЕКСПО – 2020» є визначним інструментом для стартапів у контексті масштабування. Це міжнародна виставка у Дубаї з українським павільйоном. Її називають одним з чудес світу посеред пустелі, де кожен може показати свій продукт та поспілкуватися з представниками 130 країн.

«Наразі українська делегація вже на виставці. Найближчим часом заплановані зустрічі з різними країнами та міністерствами ОАЕ. Передбачається багато переговорів для бізнесу, в тому числі для стартапів, з метою знаходження виходу на ринки еміратів», – анонсував спікер.

  • USF: Фонд стартапів

Цей інструмент існує вже 2 роки та є найбільш релевантним для розвитку технологій. У межах його роботи було видано понад 6 млн доларів для понад 200 стартапів. Фонд став найбільшим ангельським інвестором в Україні й одним з найбільших у Східній Європі.
.
«За статистикою з понад 3 тисяч стартапів більше 100 дотичні до аграрної сфери. Тому звертаюся до компаній: приєднуйтеся! В USF відкритий конкурс, два рази на місяць відбуваються пітчі та ухвалення рішень про фінансування», – закликав Олександр Романішин.

За участі Олександр Романішина, який наразі є радником у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, пів року тому розпочали реалізовувати ініціативу зі створення спільного каталогу стартапів, поділених за категоріями. Наразі там зібрано сотні українських розробок. Каталог розповсюджується серед фермерів по всій Україні. Понад 5 тисяч примірників вже було поширено.

«З Міністерством аграрної політики та продовольства України ми вибудовуємо майданчики для того, щоб стартапи змогли знайти клієнтів та інвесторів – зазначаєиОлександр.

Що ми робимо?

👉 каталог стартапів спільно з освітнею платформою Aggeek та за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку
👉 інноваційні тури з метою налагодження експорту технологій – вже зараз понад 50 українських компаній та стартапів з України відвідують Food For Future Summit & Global Agtech Expo в рамках виставки EXPO 2020 в Дубаї на якому зібрано понад 200 технологічних команд із більше ніж 60 країн світу. З України це Agrolink, ВКУРСІ ЗЕМЛІ, BIOsens та інші
👉агрохакатони – перший Міністерський агрохакатон вібувся 26-27 жовтня в Міжнародному виставковому центрі, за його результатами серед 25 команд були відібрані команди для участі у Food For Future Summit – одна команда – ВКУРСІ ЗЕМЛІ фізично взяла участь у заході та дві команди FlyAGData та Fruittorg хоч через персональні причини не змогли приїхати змогли прийняти участь заочно.

Також Олександр Романішин анонсував запуск AgriFood Tech акселерації на базі ISE Corporate Accelerator. У рамках програми створена можливість отримати доступ до венчурного фінансування, пройти навчальну програму з топовими менторами, прокачати власний проєкт з міжнародними агрохолдингами, переробниками, торговими мережами та банками. Детальніше про поточні та майбутні програми можна дізнатися на сторінці акселератора https://www.facebook.com/ISEGroupUA

«Відбір стартапів до акселерації по напрямкам Agri та Food Tech почнеться навесні. Тож закликаю аграрний бізнес приєднуватися до участі в акселерації в якості партнерів, менторів, інвесторів, майданчиків для тестування технологічних рішень стартапів!» – підсумував спікер.

Більше про Плодоовочеву open space конференцію «ПЛІДНИЙ 2022: РИНКИ. ТЕХНОЛОГІЇ. НІШІ» читайте тут.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!