Олександр Мірненко: Підвищення родючості ґрунту — головний фактор успіху фермера
Про досвід в використанні технологій механічного обробітку ґрунту, які успішно зарекомендували себе в органічному виробництві розповів Олександр Мірненко, представник компанії ТОВ «КЕТ Україна» у ході виступу на Міжнародному органічному конгресі в Одесі. Деталі читайте на SEEDS.
Як зазначив у своєму виступі фахівець, для підвищення родючості ґрунту можна застосовувати такі заходи:
– Регулярна заробка пожнивних решток;
– Зелений пар / сидерати;
– Внесення перегною / компосту;
– Багаторічні кормові трави;
– Зниження інтенсивності обробітку ґрунту;
– Контроль за ущільненням;
– Вапнування ґрунтів;
– Сівозміна.
Олександр Мірненко розповів й про деякі невід’ємні частини обробітку ґрунту.
Лущення стерні
Глибина обробітку ґрунту — 4-5см. Лущення ефективно застосовується для збереження вологи, боротьби з бур’янами та проростанням падалиці. Сприяє розкладанню соломи.
Культивація
Глибина обробітку ґрунту – 10 см. Застосування цього методу є оптимальним для мінералізації ґрунту. Культивація знищує падалицю та бур’яни. Забезпечує посів сидератів за один прохід.
Подрібнення сидератів
Частіше за все для основного обробітку ґрунту застосовується плуг. Експерт зауважив, що до основних переваг використання плуга можна віднести: інтенсивне перемішування та рихлення, підвищення мобілізації азоту та збільшення територію розвитку бажаної мікрофлори, знищення бур’янів. І ще, перевагою є те, що якість і глибину обробітку легко можна оцінити відразу.
В свою чергу, недоліками можна вважати те, що заробка на велику глибину рослинних решток та перегною, приводить до гниття без доступу кисню. У дощових черв’яків відсутні оптимальні умови для розвитку. Менш стійкі ґрунтові агрегати виорюються на поверхню, що впливає на замулювання ґрунту. Мобілізація азоту восени небажана, так як він легко вимивається. Інтенсивне перевертання ґрунту завжди означає прискорене розкладання гумусу. Олександр Мірненко, зробив акцент і на те, що використання плугу призводить до високих експлуатаційних витрат та низької продуктивності.
Передпосівна культивація
Проводиться 2-4 рази до посіву. З її допомогою відбувається збереження вологи, вирівнювання поверхні та боротьба з бур’янами.
“Наприклад, для озимих зернових рекомендовано декілька разів обробляти ґрунт:
досходове боронування на 2-3 день після посіву, боронування, після стадії 2-3 листків, весняне боронування, якомога раніше і третє боронування, через 2 тижні. А для кукурудзи – досходове боронування на 2-3 день, друге боронування на стадії 2-3 листків за необхідності”, – розповів експерт.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!