Окупанти влаштували полювання на тварин у заповіднику Асканія-Нова

0 1 157

До Міндовкілля надійшла інформація, що ворог почав влаштовувати полювання та вивіз тварин із заповідника «Асканія-Нова» і нацпарку «Джарилгацький». Про це розповів очільник Міндовкілля Руслан Стрілець, пише SEEDS.

«Щодо «Асканії-Нова» і нацпарку «Джарилгацький» – до нас надійшла інформація, що ворог почав влаштовувати полювання та вивіз тварин із цих заповідних об’єктів. Тому наше завдання – прискорити процес визнання там злочинних дій росіян. Щоб кожна країна – учасниця Бернської, Рамсарської, Боннської Конвенцій, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES зробила відповідну політичну заяву», – розповів Руслан Стрілець в інтерв’ю Mind.

За його словами, за останні півтора року ми маємо безпрецедентну підтримку України з боку майже всіх цивілізованих держав світу й безпрецедентні рішення на нашу користь.

«Процес визнання чи засудження дій рф – це політичний процес, і ми зробили перший крок. Я підписав відповідні листи, і ми направили їх у секретаріати цих конвенцій та угод. Оскільки чимало країн є учасниками різного роду природоохоронних конвенцій та угод і багато рішень виносяться консенсусно – протягом певного часу проводяться консультації», – зазначив Стрілець.

Читайте також: Через підрив Каховської ГЕС може затопити до 80 населених пунктів

За словами очільника Міндовкілля, наразі сума збитків завданих росіянами довкіллю України вже сягає трильйонів гривень.

«Щодо суми збитків довкіллю, то наразі це $53,2 млрд (майже 2 трлн грн). Майже половина з них – збитки, обраховані за викиди в атмосферу (горіння нафтобаз, спалені ліси, викиди від пересування техніки в перші місяці війни – зокрема, Київська обл., Чорнобильська зона). На другому місці – шкода ґрунтам (11,9 млрд грн), далі – водним ресурсам ($1,5 млрд /59 млрд грн).

Щодо водних ресурсів, то понад $410 млн формують збитки внаслідок захоплення гідротехнічних споруд Північно-Кримського каналу.

Так, ми стверджуємо, що росіяни сьогодні крадуть українську воду, фактично пустивши її через цей канал. А кожен кубометр води, який вони спускають із Каховського водосховища для своїх цілей – потенційні збитки України. Існує стереотип, що в Україні вдосталь води, тому що в нас є Дніпро, однак статистика каже інше. Тому втрата кожного кубометру води – це загроза», – наголосив Руслан Стрілець.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!