Тисячі невеликих фермерів з усіх регіонів України безоплатно отримають мінеральні добрива, які були придбані завдяки Урядам США та Республіки Корея, пише SEEDS.
Загалом українським агровиробникам передадуть 12 тис тонн добрив. Кожен учасник програми отримає 1 тонну мінеральних добрив для осінньої посівної кампанії через Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) у межах ініціативи AGRI-Україна.
Частину добрив для внесення на озимі культури вже отримали перші фермери Київщини. Під час урочистого початку передачі допомоги аграріям були присутні Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні пані Бріджит Брінк, Тимчасовий Повірений в справах Республіки Корея в Україні Кім Чун-Янг, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський та представники програми USAID (АГРО).
“Сьогодні ми роздаємо міндобрива для найменших фермерів. Для тих, хто має декілька гектар в обробітку, але багато переживань і проблем. Це відчутна допомога.
Важливим фактором цієї програми також є реєстрація малих фермерських господарств в ДАР, для отримання цієї допомоги. Тепер вони зможуть брати участь і в інших програмах допомоги”, – наголосив Міністр агрополітики.
За підтримки Міністерства з аграрної політики та продовольства України реєстрація на отримання допомоги відбулася в Державному аграрному реєстрі (ДАР). Заявки приймалися виключно через ДАР, у розділі “Доступні програми” – “Добрива NPK від USAID АГРО, 2023”.
Читайте також: У Вінниці збудували цех із переробки горіхів
Також Микола Сольський подякував Уряду США та особисто пані послу Бріджит Бінк за допомогу аграрному сектору України. А також Уряду та народу Кореї за підтримку.
Отримати допомогу мали змогу ті фермери, які мають в обробітку від 5 до 500 га у будь-якій області України крім тимчасово окупованих територій, вирощують зернові або олійні культури.
«Надання мінеральних добрив та інших критично важливих ресурсів для агровиробників є частиною масштабніших заходів Програми USAID АГРО у межах Ініціативи AGRI-Україна. У 2022 році USAID започаткував Ініціативу у відповідь на загальносвітову продовольчу кризу, яка спричинена розв’язаною Росією неспровокованою та невиправданою війною проти України.
Навесні 2023 року понад 8200 українських агровиробників вже отримали від USAID понад 6300 тонн добрив, а також насіння для посіву понад 48,300 гектарів соняшника та 15,000 гектарів кукурудзи.
Протягом вересня-жовтня допомогу у вигляді добрив отримають 12,000 фермерів у сегменті зернових та олійних культур, що складає близько 70% від загальної кількості невеликих фермерів у цьому сегменті.
Ці заходи сприяють зміцненню усього аграрного сектору та допомагають зберегти його потенціал як одного з головних рушіїв зростання української економіки», – наголосили в USAID АГРО.
Тарас Войтович, керівник фермерського господарства “ВЕАЛ ВТ”, що у Бородянці, розповів SEEDS, що допомога це надзвичайно важливо сьогодні, оскільки вторгнення завдало чимало збитків.
«За місяць окупації Бородянки нас відкинуло років на 20. Це ми рахували рік тому. Але сьогодні ми вже не беремось прогнозувати, коли ми досягнемо хоча б довоєнного рівня», – розповів Тарас Войтович.
За його словами, завдяки Програмы USAID фермерам вдається з економити 30-40 тисяч з тони. Далі все залежитиме від того, хто скільки вноситиме отриманих добрив, бо і тут фермери, скоріш за все, будуть економити за звичкою воэнних років.
«Я буду старатися максимально підживити ті ділянки, де у мене знаходиться насіннєвий матеріал, той, що ми реалізовуємо для людей. Зараз в нашій державі є дуже багато грантів та допомоги. Дехто боїться і каже, що це нереально. Але я з власного досвіду скажу, – це реально», – каже фермер з Бородянки.
До війни Україна забезпечувала внутрішні потреби в азотних добривах на 75%. Однак у зв’язку з повномасштабним вторгненням виробничий потенціал скоротився через логістичні проблеми, розрив виробничих ланцюгів та зростання вартості сировини. Це обмежило доступ мікро, малих та середніх фермерів до добрив. USAID допомагає агровиробникам забезпечити свої господарства необхідними добривами восени та продовжувати роботу наступного року.
Загалом, завдяки Урядам США та Республіки Корея було придбано 12 тисяч тонн мінеральних добрив. Цього обсягу вистачить для внесення на площі майже 200 тисяч гектарів. Мінеральні добрива отримають більше 10 тисяч фермерів через програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО). Це майже 60% від загальної кількості невеликих фермерів, які зареєструвались в Державному аграрному реєстрі, обробляють до 500 гектарів та вирощують олійні і зернові культури.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!