Обсяг ринку технологічних інновацій складатиме орієнтовно $20 млрд до 2023 року – Інна Мєтєлєва
В останні роки на ринку техніки для агросектору зростає частка нового сегмента, пов’язаного з інноваціями. Обсяг ринку технологічних інновацій складатиме орієнтовно $20 млрд до 2023 року. Світовий ринок програмного забезпечення для управління сільськогосподарським виробництвом зросте вдвічі: від $2,1 млрд у 2021 році до $4,2 млрд у 2026-му.
Про це розповіла Інна Мєтєлєва, заступник Голови Правління, UAFIC під час конференції «From Local to Global: СУПЕРФУДИ. ТЕХНОЛОГІЇ. РИНКИ», організованої агромедіа-агенцією SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку.
За словами Інни Мєтєлєвої, зростання ринку програмного забезпечення для управління сільськогосподарським виробництвом зумовлене такими чинниками, як збільшення впровадження хмарних обчислень в режимі реального часу; ріст населення, як наслідок — зростання попиту на продукцію в всьому світі; зміцнення прав інтелектуальної власності на інновації в агросфері, а також державна підтримка і програми стимулювання агропродовольчих інновацій. «Глобальні чинники зростання технологічних інновацій прискорила пандемія коронавірусу. Хоча Україна у 2020 році і посіла 45-те місце серед 131 країни світу, але варто зазначити, що українські інновації досить поширені у всьому світі, просто вони не завжди мають назву українського бренду», — висловлює думку заступник Голови Правління, UAFIC.
Під час свого виступу експерт повідомила про основні тенденції світового агротеху, серед яких — біотехнології рослин і тварин в напрямку оптимізації здоров’я і врожайності, а також автоматизація та робототехніка. До того ж серед інших тенденцій світового агротеху існує індор фармінг (Indoor Farming) – виробництво продуктів без сонячного світла та ґрунту. Також серед тенденцій агротеху Інна Мєтєлєва виокремлює:
- Програмне забезпечення для управління агротехнікою і агропідприємством.
- Агрофінтех, тобто доступ до фінансування без фізичної присутності в банках.
- E-commerce/маркетплейси.
- Кліматично розумні технології та декарбонізація.
- Регенеративне сільське господарство.
- Енергоефективність та відновлювальні джерела енергії.
- Діджитальні програми навчання і співробітництва, консультаційні сервіси, платформи заохочення до інноваційних рішень.
Крім того, Інна Мєтєлєва розповіла про державну підтримку і стимули для інноваційної діяльності агрокомплексу. «В Україні існує державний Фонд стартапів, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України. Якщо у вас, наприклад, є інноваційні ідеї, які пов’язані з продуктами харчування, або ви розробили інноваційне обладнання, то ви можете отримати грант від фонду — $25 000-$50 000. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів», — зазначила заступник Голови Правління, UAFIC.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!