Обробка димом – інновація в боротьбі з шкідниками зернових при зберіганні та транспортуванні

0 3 118

Знищення шкідниками частини врожаю зернових і злакових культур в місцях зберігання і транспортування – давня проблема українських фермерів. При цьому традиційні методи боротьби з шкідниками часто є не тільки вельми затратними і малоефективними, а й суперечать екологічним вимогам країн ЄС. Це особливо важливо для українських експортерів, аби уникнути проблем з європейськими органами фітосанітарного контролю, пише SEEDS.

Однак просте, надійне, недороге в використанні рішення для боротьби з шкідниками в закритих складських приміщеннях є. І воно вже доступне для українських фермерів – димоутворювач Actellic, який виробляє британська компанія Octavius ​​Hunt. В Україні димоутворювач Actellic можна придбати в компанії FGGroup. Цей препарат простий і 100% ефективний у використанні, він призначений для застосування в закритих приміщеннях, де зберігають зернові та злакові культури.

Про переваги використання, інноваційність продукту і економію коштів фермерів – читайте в інтерв’ю з Олексієм Жуком, експертом ринку якісних засобів захисту від комах-шкідників, директором компанії FGGroup, що є ексклюзивним постачальником димоутворювачів Actellic на українському ринку.


– Наскільки інноваційним продуктом для українського ринку є димогенератор Actellic?

– Димогенератор Actellic є принципово новим продуктом на ринку. Вперше він з’явився в Україні в 2015 році. До цього він був присутнім лише на європейському ринку. Переваги цього препарату в тому, що він виключає ланку самого обробника. Тобто замовник може власноруч обробляти свої склади, використовуючи лише запальничку або сірники. Таким чином, виключаються також дороге устаткування для обробки і супутні витрати на робочу силу.



– Як часто слід використовувати такий димогенератор?

– Це вже визначає сам фермер. На початку сезону, зазвичай, в будь-якому випадку кожен аграрій знає, що потрібно проводити обробку приміщення, адже урожай потрібно закладами в чистий, незаражений шкідниками склад. Це потрібно робити як для профілактики, так і в тих випадках, якщо складське приміщення вже заражене шкідниками.

– Димогенератор є фосфороорганічним акарицидом і інсектицидом широкого спектру дії. Могли б Ви детальніше розшифрувати, як це визначить ефективність використання препарату?

– Практично 70% фермерів знайомі з препаратом Actellic. Його діюча речовина – піріміфос метил. Actellic є фосфороорганічним препаратом, тобто, не синтетикою. Саме за рахунок діючої речовини і досягається основна ефективність препарату.

Важливо відзначити, що при використанні Actellic дим, що виділяється димоутворювачем, виступає носієм діючої речовини, на відміну від інших видів обробки, коли використовуються, наприклад, вазелінове масло або дизельне паливо.

Хочу підкреслити, що ефективність препарату досягається лише при його використанні в закритих приміщеннях. Проводить обробку димом на відкритому повітрі, зрозуміло, не має жодного сенсу.


– Яка орієнтовна вартість препарату на українському ринку?

– Якщо розрахувати витрати на обробку димоутворювачем Actellic 1 куб.м. приміщення, то ми вийдемо на показник 0,56 грн/1 куб., така економіка застосування препарату. При цьому ми завжди готові надати гнучку систему знижок своїм клієнтам.

– Розкажіть трохи про виробника продукту. Що це за компанія?

– Це британська компанія Octavius ​​Hunt. Її історія розвитку почалася ще в 1870 році з виробництва сірників. Потім вони освоїли виробництво димових шашок. Димові генератори Octavius ​​Hunt почала виробляти в середині минулого століття і наразі це єдина компанія в Європі, яка виробляє таку продукцію. При цьому якість їх димоутворювачів залишається на стабільно високому рівні і без перебільшення, сьогодні їх використовує вся Європа.

До слова, з Octavius ​​Hunt працюють такі всесвітньо відомі бренди як Syngenta і Bayer, що якнайкраще ілюструє показник якості продукції британської компанії.

Важливо зазначити, що в контексті вимог країн ЄС до імпортованої агропродукції на відповідність європейським фітосанітарним умовам, обробка приміщень для зберігання зернових саме європейськими препаратами є дуже важливим моментом. Особливо для наших експортерів.

– В Україні тільки Ваша компанія пропонує цей продукт?

– Так, ексклюзивним постачальником димоутворювача Actellic на українському ринку є тільки наша компанія FGGroup.



Хотілося б дізнатися про вимоги щодо використання димоутворювача Actellic. Крім стандартних заходів безпеки при роботі з хімічними препаратами, що б Ви могли виділити ще?

– В цілому все досить стандартно. Обробка препаратом передбачає роботу в протигазі. Термін експозиції – 1 доба після чого необхідно провітрити приміщення. Тут немає нічого складного – ці вимоги знає практично кожен сільгоспвиробник.

– Коли фермеру варто подбати про те, щоб обробити своє зерносховище таким препаратом?

– Якщо говорити про профілактику, то обробку препаратом Actellic можна проводити при порожніх складах, коли техніка вся вийшла в поля, тобто перед завантаженням врожаю. Як правило, йдеться про літній період. Якщо ж ми маємо на увазі випадок зараження складу, то обробку необхідно провести якомога швидше. Важливим етапом і в тому і в іншому випадку, є підготовка складу до обробки – необхідно практично повністю видалити пил.


З питань замовлень та отримання більш детальних консультацій щодо димоутворювача Actellic звертайтеся до менеджерів компанії FGGroup за телефоном (067) 483-77-47.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!