Нульове мито на ввезення вин: чи збереже Україна внутрішній ринок винопродукції

0 750

Україна з 1 січня 2021 року ввела нульове мито на ввезення вин із країн Європейського союзу. Таке рішення зумовлене зобов’язаннями України щодо обнулення мита на імпорт товарів протягом семи років після укладення економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом 27 червня 2014 року.

До скасування мито за ввезення вина стягували в розмірі 0,3–0,4 євро за літр. При цьому імпорт вина минулого року становив $146,7 млн.

Між тим у 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн. Найбільшим зовнішнім ринком для українських виноробів став Казахстан, куди поставили винної продукції на $1,3 млн. Окрім того, одним із найбільших ринків залишається Німеччина (поставки на суму $1 млн).

Така ситуація доволі непроста – Україні загрожує втрата внутрішнього ринку винопродукції. Причинами цього слугує зменшення обсягів збору й переробки винограду на виноматеріали, обмежена купівельна спроможність, експансія товарів іноземного виробництва на ринку України.



Тільки у 2019 році на виноматеріали було перероблено лише 124 тис. т, – це удвічі менше показників попередніх років – 271 тис. т у 2017 році і 274 тис. т у 2018 році.

Директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), міжнародна консультантка ФАО ООН Катерина Звєрєва в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” ще у жовтні минулого року говорила про “не найкращу ситуацію” на виноробному ринку у країні.

“Імпорт вина в Україну зріс на 25–30% порівняно з минулим роком … У грошовому вираженні експорт н

ижчий за імпорт в 11 разів”, – говорила консультантка.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Agropolit 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!