Новорічна ялинка утилізована неналежним чином завдає чималої шкоди екології

0 295

Символом новорічного свята є ялинка. Але після свят від колючих красунь, які втратили зовнішній вигляд починають масово позбуватися. Національна екологічна рада України закликає, щоб не нашкодити при цьому навколишньому середовищу, зробити це правильно, пише SEEDS.

Починаючи з 1 січня по 1 лютого в містах відкрили комунальні пункти прийому ялинок, і тепер жителі можуть утилізувати новорічні дерева з максимальною користю для суспільства при цьому не забруднюючи навколишнє середовище.

«Жива ялинка, поки росте, поглинає вуглекислий газ і допомагає стримувати темпи глобального потепління. Але, якщо в січні її просто відправити на звалище, вона, як і будь-яке органічне сміття буде виділяти метан, що впливає на зміну клімату.

Двометрове дерево, розкладаючись на звалищі, викине в атмосферу 6 кілограмів CO2», – говорить голова Національної екологічної ради України Олександр Чистяков.

Живу новорічну ялинку можна і треба здати на переробку. Подрібнені на щепу хвойні дерева принесуть користь для інших рослин. Їх використовують для мульчування лунок, яке дозволяє захистити ґрунт від промерзання взимку, зберегти водний баланс, а в теплу пору року захищає його від пересихання і перегріву.

Крім того, мульча підвищує ефективність дії мінерального добрива. Також щепу використовують як підстилку для тварин. А хвоя дуже корисна для тварин, особливо взимку, коли вітамінів їм не вистачає. Хвоя дуже багата вітамінами С, В2, Е, каротином.



Але вона багата не тільки вітамінами, а і іншими біологічно активними речовинами, що володіють лікувальною і стимулюючою дією. Зоопарки охоче використовують хвою для своїх мешканців.

Світовий досвід показує, що новорічна ялина може бути використана вдруге. У США, Німеччині, Скандинавських і ряді інших країн, новорічні ялинки здають на меблеві фабрики або спеціальні заводи з переробки, де з дерев виготовляють меблі, наповнювачі для котячих туалетів, папір і багато іншого.

У Швеції та Австрії зі старих ялинок виготовляють особливі паливні брикети для опалення житлових будинків. Так само їх використовують для виготовлення добрив, і навіть лікарських препаратів!


Щорічно на спеціальних плантаціях в Україні вирощують, а потім зрізують для новорічних свят ялинки. У 2020 році реалізували 450 тисяч штук.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!