Новий освітній проєкт влаштував для українських дітей унікальні фермерські канікули в селі

0 140

Влітку для дітей зі всієї України діятиме незвичайний освітній фермерський проєкт Back To Village. Створила його практикуюча психологиня Ольга Клочко, яка після одруження переїхала жити й працювати в невелике село на Рівненщині, пише SEEDS

Ідея створення проєкту виникла зі спогадів про літні канікули, які в дитинстві Ольга проводила у бабусі. Окрім популяризації села та збереження українських традицій, проєкт передбачає кваліфікований психологічний супровід, тренінгову роботу зі зниження тривожності, коригування негативних наслідків війни та вправи з травмапедагогіки.

Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів

Задум Ольги підтримали на місцевому рівні й надали дозвіл використовувати під цей освітній проєкт приміщення школи у літній період. Весь перший поверх психологиня облаштовує в стародавньому українському стилі: рядна, скрині, картини, рушники, ліжка з тюків сіна.


Фото: Facebook Back To Village

Цього року тут стартує четвертий сезон. Участь у фермерському проєкті можуть взяти діти 9-13 років з різних регіонів України.

«Наш проєкт співзвучний з основами Вальдорфської педагогіки, яка наголошує, що єднання з природою, використання природних матеріалів, створення речей власноруч, взаємодія з різними формами та структурами забезпечують абсолютно гармонійний розвиток.

У дітей зараз автоматизоване життя, і більшість із них не знає, звідки беруться ті чи інші продукти, ресурси. Тому коли вони створюють речі своїми руками, вчаться виконувати просту роботу, дбають про себе та контактують із тваринами, вони однозначно стають впевненішими», – розповіла Ольга Клочко Аgroportal.

До війни дітей возили на екскурсії на різні ферми, у хлібопекарню, сироварню, тепличні господарства. Зараз із міркувань безпеки всі атракції проводяться у межах села. Єдине, що є виїзди до ближніх господарств — подорож до лохинового поля та черешневого саду.

Загалом програма для дітей є дуже насиченою. У програмі — виробництво речей та продуктів, робота з гончарною глиною, догляд за свійськими тваринами (кролики, курчата, поросята, качата), вирощування рослин, основи тракторної справи. А головне — детокс від гаджетів. Діти мають можливість лише вечірніх дзвінків рідним. Фото й відео дітей надсилаються батькам у чат.


Фото: Facebook Back To Village

“Одне із занять — це технологія приготування кисломолочних продуктів. Ми йдемо на пасовище, діти дивляться, як пасуться корови, можуть навіть спробувати їх подоїти. А потім приїздить майстриня, яка детально розповідає, з чого починається масло, кефір, та чим відрізняються вершки від сметани.

Діти мають змогу продегустувати всі ці продукти та порівняти їх із магазинними. На закріплення матеріалу проводить майстер-клас із виготовлення сирних кульок з травами в олії, які діти потім забирають додому. Насправді багато дітей не знають цей ланцюжок виготовлення продукції“, – розповідає Ольга.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!