Новий курс для тепличників: AgriAcademy за підтримки FAO, ЄБРР та Ірландії нагородила переможця конкурсу на розробку онлайн-курсів для агробізнесу
Під час ювілейної конференції «Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси», що проходила в рамках виставки «АгроВесна» 12 лютого, відбулася урочиста церемонія нагородження переможця конкурсу на розробку навчального онлайн-курсу для агроспільноти. Переможцем стала Громадська Спілка «Зелені Агро Рішення» за проєкт курсу «Тепличні Агро Рішення». Сертифікат на фінансування проєкту від AgriAcademy, FAO та ЄБРР отримав Віталій Воронцов, голова дорадчої служби «Зелені Агро Рішення», пише SEEDS.
AgriAcademy – це освітня онлайн-платформа, яка створена для українських фермерів, щоб надати їм доступ до якісних навчальних матеріалів українською мовою. Сьогодні на платформі вже доступний 21 курс, який охоплює ключові напрями агробізнесу. Під час церемонії нагородження про роботу платформи та її місію розповіла Оксана Юрченко, координатор проєктів щодо здоров’я тварин та безпечності харчової продукції Інвестиційного центру ФАО ООН.
«Якісний, професійний навчальний матеріал для агроспільноти України має бути доступний українською мовою. З цією ідеєю була створена платформа AgriAcademy, і події сьогодення лише підтверджують її актуальність. До повномасштабного вторгнення більшість фахових матеріалів були доступні переважно російською, однак український бізнес повинен мати можливість навчатися рідною мовою. Це і є головною місією та цінністю AgriAcademy.
Попри молодий вік (менше трьох років), платформа вже стала важливим освітнім ресурсом для аграріїв. Її створили, щоб якісні та практичні матеріали були доступні всім охочим безкоштовно. База знань для цього була, адже Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) на той момент вже мав кількарічну історію співпраці з аграрними асоціаціями та експертами галузі у розробці матеріалів для підвищення кваліфікації спеціалістів.
Сьогодні курси, доступні на платформі, розробляють визнані фахівці галузі. Також значну частину контенту складають перекладені навчальні матеріали, які надали для розміщення на платформі провідні університети та дослідницькі центри світу. Так, у 2025 році на AgriAcademy з’явиться близько 20 курсів від провідних спеціалістів агрохолдингу «АСТАРТА». Ще 5 курсів від Університет Вагенінгена – провідного дослідницького закладу вищої освіти Нідерландів, який спеціалізується на аграрних науках, харчовій промисловості, екології та захисті довкілля.
До розробки нових курсів також долучиться команда експертів Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Тематика буде максимально актуальною для української агроспільноти в царині рослинництва та тваринництва. Завершивши навчання, учасники мають змогу отримати унікальний сертифікат, що підтверджує здобуті знання», – розповідає Оксана Юрченко.
Для того, щоб знайти цікаві ідеї для курсів, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) на початку 2024 року оголосили конкурс на розробку навчальних онлайн-курсів для представників МСБ українського агросектору, харчової та переробної промисловості від AgriAcademy.
Відкритий конкурс пропозицій на розробку навчальних онлайн-курсів для представників МСБ українського агросектору, харчової та переробної промисловості організований Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) у партнерстві з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством освіти і науки України. Ця ініціатива фінансується Ірландією через Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР* та FAO.
*Донори Фонду: Італія, Ірландія, Корея, Люксембург, Норвегія, США, Швейцарія, Швеція, Японія та ТайваньБізнес — Фонд Технічного Співробітництва ЄБРР
Конкурс викликав великий інтерес серед аграрної спільноти. За період подачі заявок організатори отримали 74 попередні пропозиції та 54 пакети документів, з яких 35 дійшли до фінального етапу оцінювання. Переможець Громадська Спілка «Зелені Агро Рішення» отримає повне фінансування для розробки онлайн-курсу.
«Як сільськогосподарська дорадча служба ми працюємо тільки з 2020 року. Однак ми вже багато років створюємо тепличні комплекси, супроводжуємо їх «до врожаю». У нас працюють агрономи, які майже 20 років обслуговують всі тепличні комплекси в Україні. За багато років ми накопичили дуже багато досвіду і хотіли поділитися ним.
Ми вже два роки створюємо курси для фермерів, починаючи з базових, на своїй платформі. Тому ми запропонували наш курс на конкурс розробки онлайн-курсів від ЄБРР та FAO, а вони нас підтримали. За це ми їм неймовірно вдячні», – говорить переможець конкурсу, голова сільськогосподарської дорадчої служби «Зелені Агро Рішення» Віталій Воронцов.
Створення якісних освітніх курсів для тепличного бізнесу стає особливо актуальним на тлі державної підтримки фермерів, вважає Віталій Воронцов.
«Уряд виділив 7 млн гривень на 32 теплиці, однак практичний досвід показав, що цієї суми недостатньо — лише на старт будівництва потрібно щонайменше вдвічі більше коштів. Водночас головною проблемою залишається навіть не фінансування, а брак фундаментальних знань серед фермерів.
Багато хто переймає досвід вирощування рослин у спадок або отримує поради від колег, проте цього вже недостатньо для успішного ведення бізнесу», – додає Віталій Воронцов.
Саме тому, на його думку, нові освітні курси допоможуть багатьом фермерам України зробити свій бізнес більш прибутковим.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!