Нічні заморозки можуть знищити майже весь врожай кісточкових культур в Україні
Директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва прогнозує, що мінусові температури в Україні, які спостерігалися на початку квітня практично по всій країні, можуть привести до втрати до 80% врожаю кісточкових культур і до 50% – ягідних культур.
“Абрикос і інші кісточкові культури (персик, черешня і навіть деякі сорти сливи) зацвіли раніше звичайних термінів внаслідок високої температура повітря в березні. Проте з кінця березня повернулися нічні заморозки, які були згубними для квітів кісточкових культур, адже абсолютна більшість садівників України як і раніше не мають сучасних систем захисту від заморозків.
Крім того, холодна погода під час цвітіння перешкоджала запиленню садів бджолами, від чого значною мірою залежить хороший урожай кісточкових культур і їх якість”, – сказала Катерина Звєрєва.
Що стосується ягід, то УПОА отримала відразу кілька повідомлень від українських виробників лохини з приводу серйозного збитку внаслідок зниження температури повітря в кінці минулого місяця.
“Внаслідок аномально теплої зими і істотного потепління протягом березня лохина в багатьох регіонах України майже почала цвісти, однак на початку цього тижня вдарили морози. Погіршило ситуацію те, що після короткочасного потепління заморозки знову повернулися”, – зауважила Катерина Звєрєва.
Згідно з дослідженнями УПОА, найбільш постраждала лохина сорта “Чендлер”, втрати потенційного врожаю якої в деяких регіонах оцінюють більш ніж в 50%. Також істотно постраждав сорт “Дюк”, який є одним з найпопулярніших серед вітчизняних фермерів.
“Втрати по кісточкових культурах можуть досягти 80% від потенційного урожаю, по ягідним – 50%”, – зазначила директорка з розвитку УПОА.
SEEDS.org.ua за інформацією Інтерфакс-Україна
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!