Незалежність = Енергонезалежність

0 241

Незалежність країни включає в себе також такий напрямок, як енергія. Але купуючи енергію у інших – вважатися незалежним недоцільно. За даними міжнародних організацій, більш ніж на 7,4 млрд дол Україна імпортувала енергоресурсів в 2016 році;

Уряди 196 держав-членів Рамкової конвенції ООН впроваджуватимуть національну кліматичну політику стосовно скорочення викидів парникових газів та збільшення енергозбереження. І, таким чином, виконуватимуть міжнародні зобов’язання перед іншими країнами.

На сьогодні для того, щоб заробити $ 1000. ВВП Україна витрачає енергоресурсів:
• в 4 рази більше, ніж Польща,
• в 5 разів більше ніж Литва,
• в 8 разів більше ніж Німеччина;

У зв’язку з цим, в Україні почалася реалізація проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Муніципальна енергетична реформа», загальною вартістю 13,5 млн дол., в рамках якого USAID допоможе 17 українським містам в проведенні енергетичної реформи і підвищення енергоефективності. На одному із заходів, Володимир Гройсман заявив, що допомога USAID дозволить підвищити енергоефективність країни і, відповідно, скоротити споживання газу. Він також зазначив, що в рамках проекту USAID, кожне з міст-учасників проекту отримає чіткий план дій з енергозбереження та допомогу в залученні недорогих кредитних ресурсів для реалізації проектів з підвищення енергоефективності.
Для участі в проекті були відібрані 17 українських міст: Київ, Вінниця, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Краматорськ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Суми, Тернопіль, Херсон, Хмельницький і Чернігів.
На одному з навчань, яке проходило в Харкові, побували наші журналісти. Навчання проходило два дні, в результаті яких «учні» змогли зануритися повністю в питання, що стосується енергоефективності будинків. А саме:
• Обов’язковий облік – установка лічильників;
• Зміна старого обладнання на нове;
• Комплексна термомодернізація – зміна вікон та дверей на енергозберігаючі;
• Модернізація системи опалення;
• Використання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ);
ВДЕ в Україні ростуть швидше ніж «традиційна» енергетика: встановлені потужності ВДЕ в Україні збільшилися на 123МВт в порівнянні з «традиційними» – 58МВт. І ринок буде продовжувати зростання. Поступово замінюючи традиційні джерела енергії на ВДЕ.
У світі йде поступова відмова від вугільної енергетики – брудна справа для світової екології. Варто зазначити, що світ повинен перейти до 2050 року на ВДЕ на 100%. $ 329 млрд – сума інвестицій в світі в переході на ВДЕ
Перехід можливий, в тому числі, за підтримки та переходу в тому числі і на стале сільське господарство. А саме – підтримка екологічного малого, середнього сільгоспвиробників і кооперацій. Використання біогазового потенціалу відходів агровиробників для отримання поновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
У світовій практиці розвинених країн давно використовують «зелену» енергетику і державну підтримку у вигляді «зеленого» тарифу. Завдяки використанню поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) і скорочення споживання вугілля і нафти, держава дбає не тільки про свою енергонезалежності, а й про екологію. Підприємства і держава заробляють, продаючи відходи, крім того, отримують біогаз в якості альтернативи дорогому природному газу.
Варто відзначити особливо, що ресурсами для твору енергії з ВДЕ Україна має в повній мірі. Щорічно населення нашої країни “виробляє” 14 млн тонн побутових відходів, ще 434 млн тонн генерують підприємства. Комплексна енергонезалежність починається з озознанного підходу до ресурсів самих жителів країни.

Катерина Дьяченко, SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!