Неочищений український фундук користується за кордоном чималим попитом  

1 3 904

Фундук в шкаралупі з промислових садів України користується чималим попитом за кордоном, однак  насправді українським виробникам це не дуже вигідно. Так вважає президент ВГО “Українська горіхова асоціація” Геннадій Юдін.

“Фундук з промислових садів України, можливий для подальших системних поставок великими оптовими партіями, став несподіванкою для світового фундукового ринку. Це практично першими оцінили турецькі торговці, які вже давно з успіхом витягають з України по дешевим цінами горіх волоський, що збирається по домашнім подвір’ях і скуповують у населення.

Вже сьогодні до власників багатьох фундукових садів почали надходити пропозиції зі скупки фундука в шкаралупі. Здавалося б – ось і добре! Збут постійний і гроші відразу за проданий фундук в шкаралупі. Але це насправді не вигідно аграріям України”, – каже Геннадій Юдін.

Водночас обсяг світового експорту фундука в шкаралупі в 7-8 разів менший, та й ціна фундука в шкаралупі більше ніж у 2 рази нижча, ніж очищеного.

Якщо говорити про внутрішні потреби кондитерської промисловості України, то аналіз ряду останніх років (за даними Держстату) свідчить про те, що Україна щорічно імпортує більше однієї тисячі тонн (за 2019 р. -1289 т за ціною 5,48 дол./кг) фундука без шкаралупи і зовсім не імпортує фундук в шкаралупі (за 2019 р. всього 29 т за ціною 2,18 дол./кг).

“Неважко здогадатися, чому відразу виник такий інтерес до покупки нашого фундука. Купив тут (в Україні) за низькою ціною фундук в шкаралупі, експортував до Туреччини (адже поруч) і продав назад в Україну, але вже з хорошою маржинальністю!

Якщо ніхто на світовому ринку фундука раніше не сприймав Україну як потенційного гравця, не припускаючи про її зростаючий промисловий потенціал садів з якісним сортовим складом, то чому зараз нам не використовувати цю можливість з вигодою для України, для фундуководов?”, – озвучують проблему в асоціації.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua  за інформацією  agronews.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. нугзар пише

    тубільці і надалі хваляться розміном золота на брязкальця? а коли буде новина про виробництво в Україні горіхової пасти, смажених горіхів і горіхово-цукрового концентрату?

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!