Навіть за 5 років не вдасться замінити українську аграрну продукцію на світовому ринку
Україна є великим світовим гравцем на ринку сільськогосподарської продукції. Йдеться не лише про олію та зернові для приготування хліба, а й про корми для тварин. А отже, зупинка аграрного експорту з України спричинить і зменшення обсягів виробництва м’яса. У цілому, країна годує понад 400 млн людей. Щоб замінити українську продукцію на світовому ринку, знадобляться роки. Якщо не розблокувати експорт, ризики для продовольчої безпеки світу суттєво зростуть, повідомляє SEEDS.
“Я порахував середні показники експорту зерна, олії, олійних культур та шротів з України в тонах, та перерахував це все в калорії. Виходить, що в середньому Україна щорічно експортувала до війни 250-300 трильйонів харчових калорій (це без м’яса, молокопродуктів, цукру, кондитерки, тощо). Ділимо цю кількість на 1800 калорій на день та на 365 днів і вийшло, що Україна забезпечувала мінімальну кількість калорій для 380-460 млн. людей Землі щорічно”, – зазнчає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.
Саме тому заблоковані порти України наражають на небезпеку голоду сотні мільйонів людей по світу.
“Це ринок, в якому все дуже тісно пов’язано. Якщо прибрати з ринку навіть невеликого гравця, ціни зростуть значно більше, ніж вартує продукція цього гравця, і, звичайно, продукцію бідні країни вже не зможуть купити. Але якщо прибрати найбільшого регіонального гравця, яким є Україна, якого неможливо замінити навіть протягом 5 років, то зростання цін буде циклічним і довготривалим. І за такого цінового зростання, бідні країни просто лишаються доступу до базових продуктів, причому відбувається все це поступово: спочатку хліб і олія, потім продукти харчування, що виробляються з зерна та рослинних олій, потім молоко, яйця, і потім м’ясо і риба”, – пояснив Андрій Ярмак.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!