Сергій Авраменко, науковець інституту рослинництва імені Юр’єва, понад 10 років вирощує вдома тропічні фрукти — маракуї, гранати та інжир. Частину врожаю збирає з городу на подвір’ї у Харкові, пише SEEDS.
У місті чоловік вирощує близько 40 сортів інжиру та 15 сортів гранатів: істотна частина колекції росте не в Харкові.
“Більша частина у нас на Ізюмщині росте. Там велика територія, є де розгулятися. Там у відкритому ґрунті росте усе: і хурма, і інжир, і гранати”, — каже науковець.
Раніше Сергій збирався висадити плантацію маракуї, але спочатку завадило повномасштабне вторгнення: саджанці рослин довелося роздати.
“Всім знайомим, кого знав, усім пропонував, кажу: “Я безплатно роздаю, більш того, я сам приїду посаджу вам, розкажу як вирощувати, тільки збережіть, щоб воно у вас було”, — розповів Сергій Авраменко Суспільному.
Тепер на подвір’ї свого будинку у Харкові він став вирощувати маракую, інжир та гранат.
“Проблема в тому, що до нас ці плоди приїжджають недозрілими, їх надзелень зривають, і оригінальний смак відчути дуже складно, тому що у нас більшість людей, які купують оцю маракую, куштують і кажуть: “Ну, кислятина”.
Коли вона достигає, то вона починає пахнути, з’являється дуже легкий, приємний, тропічний запах. Коли вже є цей запах, є трішки пожовтіння і вм’ятини, то це ознака, що ця вже дозріла”, — розповідає науковець.
За його словами, вирощувати маракуї виду Passiflora incarnata можна на городах Харківщини, бо вона менш вибаглива за інші види: “Мені дуже подобається адаптовувати до нашого клімату якісь нові рослини, і вивчати їх, розробляти технології вирощування, щось виходить, щось не виходить. Зібрали маракуї цьогоріч два з половиною ящики. Її деякі люди називають північна маракуя, деякі називають українська маракуя, я її вже називаю харківська маракуя”.
Читайте також: Відновлення ґрунтів потребує локального підходу, зважаючи на їх особливості
Сергій Авраменко має дві великі мрії: привезти та спробувати виростити в Україні нові екзотичні фрукти й овочі та створити у Харкові підземну теплицю з такими рослинами.
“Я вже різні проєкти перебрав, я вже намалював, як я хочу, вже є і місце, де вона має бути розташована. Хочеться, щоб у Харкові був шматочок джунглів: щоб можна було серед зими туди прийти побачити, як ростуть банани, папая, ананаси та ж сама маракуя”, — каже науковець.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!