Науковці навчились перетворювати відходи на смачні страви за допомогою стародавньої цвілі
Дослідники з Університету Каліфорнії в Берклі знайшли новий спосіб боротися з харчовими відходами за допомогою стародавньої цвілі Neurospora intermedia. Вони пропонують перетворювати відходи на гастрономічні страви, гідні ресторанів зі зірками Мішлена, пише SEEDS.
У Копенгагені двозірковий ресторан Alchemist вже пропонує десерт із цвілі, вирощеної на рисі, а в нью-йоркському Blue Hill at Stone Barns можна буде скуштувати бургер із цвілі, вирощеної на жомі вівсяного молока.
Neurospora intermedia використовується протягом століть в Індонезії для приготування онкома — ферментованого продукту з рослинного білка, отриманого з відходів соєвого молока.
Читайте також: Українські фермери досі економлять на вирощуванні та зберіганні, однак активно опановують доробку овочів
Відходи, такі як соєвий або вівсяний жом, кавова гуща чи шкірки мигдалю, можуть бути перетворені на поживні продукти за 36 годин завдяки ферментації з використанням Neurospora intermedia, стверджують вчені.
Цвіль не тільки збільшує вміст білка в цих продуктах, але й змінює їхній смак, роблячи їх приємними на смак і поживними, пише Greenqueen.
Зокрема, в рамках дослідження шеф-кухарі та науковці протестували страви, де цвіль вирощували на різних харчових відходах, таких як рис, арахіс або горіхи кеш’ю.
Після дегустації цих страв більш ніж 60 людей, які ніколи раніше не куштували такі продукти, більшість з них оцінили їх позитивно, зазначаючи такі смакові характеристики, як землянистість, горіховий відтінок та грибний післясмак.
Крім того, було виявлено, що різні типи субстратів (продуктів, на яких вирощувалась цвіль) впливали на унікальні смакові нотки страв. Наприклад, вирощена на рисовій луззі або яблучній макусі, цвіль надавала стравам фруктові відтінки.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!