Наслідки агресії Росії для світу: на межі голоду опиниться ще мільярд людей
Російська агресія проти України створює гуманітарну загрозу не лише для України, а й для усього світу. Справа у тому, що на частку України та Росії припадає чверть світового експорту пшениці. Зупинка експорту цього продукту та кукурудзи, яка застосовується для виготовлення кормів для тварин, спричинить підвищення цін та дефіцит продовольства у країнах третього світу, куди переважно постачалась українська та російська пшениця. Кількість людей, які не споживають достатньої для організму кількості калорій у світі може зрости на мільярд, повідомляє SEEDS.
Негативний вплив на урожаї та ситуацію з продовольством матиме подорожчання добрив.
“Навіть якщо війна закінчиться зараз, а вона явно затягується, Україна ще багато місяців не зможе нічного експортувати, а потім ще років два буде виходити на ті самі обсяги, що були до вторгнення рашистів. Рашисти ж будуть ізольовані і теж як мінімум різко знизять експорт. Ціна на енергоносії будуть високими ще довго, поки світ навчиться жити без російського смердючого газу, а це вже факт.
Але за весь цей час, кількість людей, які в світі не мають доступу до мінімального набору калорій, зросте, за дуже грубими моїми мінімальними підрахунками, на 800 млн. людей, а може навіть на 1 млрд. Адже я ще не врахував обвал ВВП всіх країн світу. Це означає різке зростання смертності новонароджених в бідних країнах світу та багато смертей від голоду та інших хвороб, викликаних недоїданням, серед дорослих”, – заявив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!