Наскільки перспективно вирощувати малину в Україні?

0 1 109

На тлі рекордного зростання світових цін на заморожену малину з літа 2021 року фермери різних країн все частіше звертають увагу на цю культуру. Рівень зацікавленості особливо високий в Україні, де вже працює чимало досить сучасних підприємств із заморожування ягоди та, паралельно, відзначається також і бум інвестицій у нові заводи із заморожування малини та інших ягід, фруктів та овочів, повідомляє SEEDS з посиланням на EastFruit.

Великі фермери, які вирощують зерно, олійні та інші культури і хотіли б спробувати диверсифікувати свій бізнес, розглядають можливість вирощування малини. Крім того, населення України також активно скуповує саджанці малини, незважаючи на їх походження та якість. Як правило, господарства населення купують саджанці для 5-25 «соток» і набагато рідше на велику площу.

Чи варто «зерновикам», а також господарствам населення інвестувати у вирощування малини? Адже багато хто з тих, хто не наважився, поки що сумнівається. Детальну та всебічну відповідь на це питання від експертів-практиків можна буде отримати під час 17-ї міжнародної конференції: «Овочі та фрукти України 2021. Нові інвестиційні можливості», що відбудеться 3 грудня 2021 року у Києві в рамках FTrade Club.

Зокрема, стратегічно правильний комплексний підхід до цього бізнесу покаже економіст ФАО Андрій Ярмак у презентації «30 років помилок інвестицій у плодоовочевий сектор України та реальні шляхи виходу на перспективні прибуткові інвестиції. ТОП-10 найцікавіших ніш прямо зараз», ефективність інвестицій у вирощування розкриють Олександр Ярещенко, заступник директора Інституту садівництва НААН України та Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА), а ефективність заморозки малини – Юлія Тимошенко, яка має досвід створення з нуля та розвитку сучасного бізнесу із заморожування та експорту ягід.

Проте вже зараз ми пропонуємо кожному, хто замислюється над питанням, «а чи не посадити мені малину?», спробувати самостійно дійти попередніх висновків, відповівши на низку нескладних питань.

  • Чи знаєте ви історію ціноутворення на малину та причини того, що ціни на цю ягоду періодично опускалися нижче за собівартість, чи «злітали» до дуже високих рівнів? Якщо ні, радимо прочитати наш матеріал «Малиновий бум 2», який частково відповість на ці питання. Докладніше про це ми розповімо на конференції, зазначеній вище.
  • Малина – це не зернові. Чи розумієте ви, що результат при вирощуванні малини набагато сильніше залежить від кваліфікації фахівців, погодні ризики значно вищі, операцій на гектар потрібно проводити більше та матеріальні витрати на 1 гектар набагато вищі? Крім того, бізнес планується на багато років, і вихід із нього загрожує повною втратою інвестицій, тоді як у зернових можна просто поміняти культуру чи сорт на наступний рік виробництва.
  • Чи розумієте ви, що при вирощуванні малини необхідно буде наймати велику кількість сезонних працівників (від 3 до 5 на кожний гектар), для яких необхідно забезпечувати належні умови для роботи, харчування та, можливо, проживання?
  • Малина вирощуватиметься для заморожування чи свіжого ринку? Чи знаєте ви, які сорти малини найкраще підходять для заморозки, а які для свіжого ринку та чому?
  • Чи розумієте ви величезну різницю в технологіях вирощування, фазах збирання, способах доопрацювання та пакування малини для свіжого ринку чи заморозки?
  • Чи є у вас можливість охолодження малини після збирання?
  • Чи знаєте ви напевно, куди ви продаватимете свою малину і якщо у вас варіанти Б, В, Г і Д якщо цей канал збуту відмовиться від продукції, що досить часто буває?
  • Чи знаєте ви ключові показники якості малини з погляду покупця, і як це впливає ціну продукції?-Які сорти малини вирощуватимуться: літні чи ремонтантні та чому?
  • Чи знайомі ви з погодними та ринковими ризиками при вирощуванні малини?
  • Чи знаєте ви, що світовий попит на малину різко знизився після різкого зростання цін у середині 2021 року та деякі країни почали знижувати імпорт? Якщо ні, то частково про це ми писали тут.
  • Чи знаєте ви про потенціал світового ринку заморожування ягід, фруктів та овочів, а також про головні чинники, що впливають на його розвиток?

Це лише перші спільні питання, на які ми частково вже дали відповіді та які більш детально розкриємо 3 грудня у Києві на 17-й міжнародній конференції: «Овочі та фрукти України 2021. Нові інвестиційні можливості».

Однак, забігаючи наперед, скажемо, що інвестувати у вирощування малини в Україні навіть зараз досить вигідно, але лише за умови чіткого розуміння стратегії всіх нюансів подібних інвестицій. Все необхідне для «правильної» стратегії малинового бізнесу ми намагатимемося надати учасникам конференції 3 грудня у Києві. Реєстрація для участі у події доступна за цим посиланням.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!