Наша земля – засіб виробництва глобального значення, що потребує розумного поводження : ТОП-7 цитат Віталія Скоцика
Сьогодні свій День народження відзначає людина, яку без перебільшення можна віднести до одних з найвідоміших особистостей української агрополітики – доктор економічних наук, екс-голова Аграрної партії України, голова партії «Країна», агроексперт Віталій Скоцик. Редакція SEEDS.org вітає Віталія Євстафійовича з особистим святом та бажає йому реалізації всіх планів, життєвої енергії та плідної роботи во благо розвитку української аграрної галузі.
З нагоди свята наші журналісти підготували ТОП-7 цитат Віталія Скоцика, що характеризують відношення іменинника до життя, улюбленої справи та аграрної політики.
Про запровадження ринку землі
«Наша земля – засіб виробництва глобального значення, з яким треба обережно і розумно поводитися. Потрібно створити механізми, які дозволять уже існуючим виробникам, насамперед фермерам, розвинути глибинну переробку. Ці механізми повинні сприяти приходу інвестицій у виробництво тут, в Україні.
Але передусім Україні потрібно цивілізовано завершити земельну реформу, з якою ми стали світовими рекордсменами — проводимо 26 років! Потрібна інвентаризація землі, щоб знати, де, яка і якої якості. Слід наповнити земельний кадастр, провести межі земель приватної, комунальної та державної власності, створити Державний земельний банк, який регулюватиме земельні відносини. Зрештою – провести нормативно-грошову оцінку землі, якість якої суттєво змінилася в останні роки» (2017 р.)
Про світову боротьбу за ресурси в контексті земельної реформи в Україні
«За найближчі чотири роки потреба в продуктах харчування у світі зросте на 65%. В Україні зосереджено 25% світових чорноземів. У найближчі роки нас чекає боротьба між українським народом, зовнішнім середовищем і тими «паразитуючими мікробами», які сидять у Верховній Раді. Стратегія проста – довести українців до крайньої межі зубожіння, щоб у них не залишилось вибору, окрім як продати землю. Йде реальна світова боротьба за ресурси. Сьогодні питання стоїть так: як не дати вкрасти нашу землю» (2017 р.)
Про відношення до колег
«Робота, перш за все, – це людські відносини. Я ставлюся з повагою до всіх, не важливо це прибиральниця або глава ради директорів. Тому, що життя показує багато разів: сьогодні ти велика людина, а завтра можеш опинитися внизу» (2014 р.)
Про успіх
«Успіх – це реалізація якоїсь мети. При тому це може бути не масштабна реалізація, а проміжний етап. Провести компанію через кризу, зберегти працівників, зробити ремонт на кафедрі в університеті, випустити документальну книгу – все це успіх. Як правило, він не буває всього один. Кожен день ми робимо маленькі успіхи, які з часом виростають в цілий феєрверк досягнень. Тобто, успіх – це нескінченний марафон» (2014 р.)
Про експорт сировини
“Світ чітко сьогодні розуміє, що той, хто є гравцем на сировинних ринках, знаходиться в програшній позиції” (2016 р.)
Про стимулювання агроекспорту
«Передусім потрібна стимулююча система оподаткування для переробки продукції, яка фактично вже існувала до 1 січня 2015 року. По-друге, необхідно створити адекватні фінансові умови. Зараз нам доводиться жорстко конкурувати на всіх ринках, в тому числі й європейському. Адже там місцеві виробники мають серйозні протекції. Якщо сьогодні та ж Польща чи Нідерланди мають доступ до фінансового ресурсу на 25-30 років під 1,5-3% річних, то у нас – це короткострокові кредити, які не дають можливості будувати переробні підприємства» (2017 р.)
Про потенціал української енергетики
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram«Україна при правильному управлінні мала би стати потужним експортером електроенергії. У Радянському Союзі було побудовано три енергомости від України до Західної Європи. Проте сьогодні ми знову чуємо лише скандали, наприклад, про Бурштинський енергоострів, що потрапив до рук одного з українських олігархів».
Youtube та Підписуйтесь!