“Нам ще не час вмирати”: про сезон на замінованих і залитих Десною полях розповів фермер з Чернігівщини

0 475

Господарство Олександра Іванія розташоване у місті Борзна на Чернігівщині. Фермер займається вирощуванням кукурудзи, соняшника, озимої пшениці, а ще нішевих культур – таких, як гречка та просо. Цей рік Олександр справді називає найтяжчим, адже були ризики не лише для роботи господарства, а й для життя фермера та його родини. Утім, попри заміновані поля та розлив річки Десна на сільськогосподарські угіддя, Олександр не втрачає віри у краще та продовжує працювати на своїй землі, пише SEEDS.

Навесні неподалік від будинку підприємця вибухнув ворожий снаряд. На щастя фермера та його родини у той час не було вдома.

“Нам поталанило, що залишилися живі. Коли той снаряд прилетів на наше подвір’я, нас якраз не було вдома – ми всією родиною поїхали купувати речі першої необхідності для дітей. Тобто нам ще не час вмирати. Нам треба і далі працювати на землі та захищати Україну. І ми неодмінно переможемо”, – говорить Олександр Іваній.

Наразі, крім господарювання на власних полях, фермер допомагає власникам сусідніх ділянок. Також Олександр служить у територіальній обороні.

Земельні ділянки довелося прибирати від мін та осколків. Через розлив Десни на початку весни фермер втратив частину посівів озимих культур. Пересіяти ділянки вдалося лише на початку червня. Тут Олександр вирішив виростити гречку, адже її можна пізніше сіяти та пізніше збирати.

“Олександр отримав допомогу від програми USAID у сфері сільського господарства, яка нині надає свою підтримку 14% зареєстрованих в Україні аграрних підприємств, аби виробництво продовольчої продукції тривало під час війни. Його компанія “Еколайф” отримала від USAID понад 1 тис. кг високоякісного насіння гречки, та разом із іншими фермерами стала учасником навчання, де йшлося про оптимальну практику вирощування рослинної продукції. За його словами, завдяки насіннєвому матеріалу, отриманому від USAID, його господарство змогло вчасно знову засіяти ті поля, які були підтоплені. Тепер на місцевому ринку буде вдосталь гречки”, – повідомили у USAID Україна.

Сільське господарство для Олександра – це продовження родинної справи, адже сімейну ферму заснував ще його батько.

“Мої пращури жили на цій землі, обробляли її, передавали від одного покоління до іншого. Я хочу, щоб ця земля залишилася для нас і наших дітей”, – говорить Олександр Іваній.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!