Одним зі страшних результатів вибуху Каховської ГЕС стануть виведені з роботи на довгі роки понад 20 тис. гектарів сільгоспземель, на яких було зосереджено українське овочівництво. Так вважає Вадим Дудка, директор найбільшої консалтингової овочівничої компанії України ТОВ “Агроаналіз”, основний офіс якої до війни був у Каховці, пише SEEDS.
“Якщо раніше ми сподівалися, що на відновлення основного овочівничого регіону після його визволення від окупації знадобиться близько трьох років, які було б витрачено на розмінування та відновлення матеріально-технічної бази сільгосппідприємств, то тепер можна сміливо казати, що мінімальний термін відбудовування – п’ять років”, – розповів директор в коментарі для Іnterfax.
За його інформацією, найсерйознішою проблемою регіону буде відновлення меліоративних земель, і найбільш постраждалими виявляться фермерські господарства лівого берега Дніпра. Правобережжя також постраждає, проте менше, оскільки воно розташоване на височині, пояснив експерт.
Дудка зазначив, що наразі активних сільгоспробіт у промислових масштабах у регіоні не проводять, що знижує поточні збитки для галузі овочівництва, якщо не брати до уваги втрату поливних систем, які вийдуть із ладу.
Читайте також: Через підрив Каховської ГЕС може затопити до 80 населених пунктів
Найбільш постраждалим, за оцінками директора ТОВ “Агроаналіз”, може бути агрохолдинг “Агроф’южн”, для потреб якого Каховка вирощувала томати на зрошенні.
Фахівець додав, що постраждати може також найбільше в країні овочесховище – ТОВ “Грін-Тім”, де одночасно могло зберігатися 50 тис. тонн овочів: на підприємстві акумулювалася продукція місцевих фермерів для подальшого транспортування Україною та на експорт.
ТОВ “Агроаналіз” – консалтингове підприємство з надання послуг овочівникам. До початку війни розташовувалося в Каховці, мало сучасну лабораторію для аналізу ґрунту, а також штат висококваліфікованих агрономів, які надавали аутсорсингові послуги фермерам-овочівникам України та низки країн Середньої Азії.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!