Національний генетичний банк рослин України евакуювали з Харкова на захід країни

0 431

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за підтримки Євросоюзу перемістила колекцію унікальних генетичних зразків насіння рослин з Харкова на сході України до безпечного місця на заході країни,  пише SEEDS.

Колекція містить 39 тисяч унікальних генетичних зразків, які походять з України. Науковці вважають, що збереження українських колекцій пшениці, тритикале, ячменю, гороху, нуту, кормових культур помірного поясу та соняшнику є критично важливим для світового рослинництва.

Харківський національний генетичний банк рослин опинився під загрозою втрати, коли у травні 2022 року під час обстрілів було пошкоджено інфраструктуру, сільськогосподарську техніку та частину робочих колекцій насіння на польових дослідних станціях, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Читайте також: На Вінниччині ветерани АТО збираються заснувати часниковий хаб

У міністерстві додають, що обсяг і різноманітність генетичного матеріалу рослин, що міститься в колекції насіння, та відсутність дублікації матеріалу в жодному іншому насіннєвому банку, робить її унікальною і важливою для сільського господарства України та глобальної продовольчої безпеки.

«Хоча колекція зараз розміщена в безпечному місці, необхідна подальша робота для забезпечення сталого рішення в довгостроковій перспективі. Це також передбачає вдосконалення інформаційної системи генетичних ресурсів рослин за допомогою сучасної ІТ-підтримки», – розповів керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

У міністерстві наголошують, що кожен зразок насіння, що зберігається в генетичному банку, є унікальним додатковим інструментом, доступним для селекціонерів, дослідників та фермерів у боротьбі зі зміною клімату та продовольчою безпекою.

Міжнародні партнери надають підтримку Національній академії аграрних наук України у розробці та впровадженні плану довгострокового збереження та безпечного відтворення генетичних ресурсів, включаючи майбутнє зберігання у Всесвітньому сховищі насіння в Шпіцбергені. Разом з тим розпочато будівництво додаткового сховища на заході України.

Читайте також:  Міжнародні партнери підтримають 100 тисяч сімей і громад на звільнених територіях України

У міністерстві наголошують, що кожен зразок насіння, що зберігається в генетичному банку, є унікальним додатковим інструментом, доступним для селекціонерів, дослідників та фермерів у боротьбі зі зміною клімату та продовольчою безпекою.


За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, станом на 2021 рік, в Україні зберігалося понад 150 тис. генетичних матеріалів рослин, що належать до 544 видів сільськогосподарських культур та 1 802 зразків рослин.

 

 SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!