Наближення до екологічних практик і вимог ЄС дозволить Україні пом’якшити процес євроінтеграції

0 407

Щоб пом’якшити процес євроінтеграції та зближення із Європейським Союзом Україна має розвиватися і трансформуватися, але не тільки. Вступ України до ЄС можна і потрібно розглядати, як поштовх для трансформації самого Європейського Союзу, пише SEEDS

Таку думку висловила Анна Даниляк, фахівчиня з екологізації сільського господарства Центру екологічних ініціатив “Екодія”, під час конференції: СТАЛИЙ АГРОБІЗНЕС: “ТРАДИЦІЇ.НІШІ.ЕКОПРАКТИКИ.ТЕХНОЛОГІЇ”.


Конференцію організувала та провела агромедіа-агенція Sapienza.media за підтримки профільних асоціацій: Української Плодоовочевої Асоціації – УПОА і Асоціації виробників амаранту та амарантової продукції.


«Нашим державним інституціям, фермерам та консультаційним і дорадчим органам слід наближатися до тих екологічних практик і вимог, які існують у ЄС. Це потрібно для того, щоб пом’якшити процес євроінтеграції та зближення із Європейським Союзом. Ми маємо розвиватися і трансформуватися.

Ми мусимо змінюватися вже зараз, де це можливо, де дозволяє ситуація. Але не тільки ми маємо наздоганяти ЄС. Вступ України – настільки відмінної від решти країн ЄС можна і потрібно розглядати, як поштовх для трансформації самого Європейського Союзу.

Оскільки ті проблеми, які характерні для нас в соціальному, економічному і екологічному плані, це якраз, про сталий розвиток, його три складові: довкілля, суспільство і економіка, – вони так само притаманні і ЄС.

Насправді, ЄС так само потрібно змінюватися і бути ще більш амбітними, попри те, що ми завжди на них орієнтуємося, і часто беремо собі за взірець», – каже Анна Даниляк.


Фото: Ян Доброносов

За словами фахівчині Центру екологічних ініціатив “Екодія”, події, які мають місце на українсько-польському кордоні слугують яскравим доказом того, що трансформація має відбуватись і з боку ЄС.

«Мабуть, всі знають що відбувається зараз на українсько-польському кордоні. Це триває вже не перший місяць. Але навіть зараз, в часи насправді безпрецедентної політичної та економічної підтримки України, український сільськогосподарський експорт все одно викликає ось таку реакцію.

Нас побоюються, остерігаються. Десь це виправдано, десь надумано і «підігріто» навмисне. Виклик нашого злиття – українського агро і європейського агро, полягає у тому, що мусять пристосуватися обидві сторони», – вважає Анна Даниляк.

Читайте також: Кооперація українських аграріїв навіть під час війни демонструє неймовірні результати

Вона переконана, що екологічний аспект такої адаптації не має проходити окремо від інших. Особливо це стосується провадження кращих екологічних практик, які існують у ЄС. Українські фермери мають до них особливий інтерес. Про це свідчать дані проведеного нещодавно дослідження.

«Ми з колегами займаємося темою провадження кращих екологічних практик, які існують у ЄС. Ми вивчаємо, які екологічні практики існують в Україні.

Ми з колегами і разом із агромедіа-агенцією «Сапієнза» проводили дослідження, вивчали думки українських фермерів, про те, які ж екологічні практики вони знають, хочуть застосовувати або вже застосовують. Ми отримали насправді цікаві результати. З ними ви можете ознайомитися на нашому сайті, а також пройти онлайн-кус екопрактик», – додає Анна Даниляк.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!