На Закарпатті провели традиційну міру – стада овець і кіз провели на полонину

0 748

Днями на Закарпатті відбулась древня закарпатська традиція – мíшання овець, або ж «міра». Під час святкового ритуалу невеликі стада овець і кіз злучаються у єдину велику отару і їх проводжають випасатися на полонини, пише SEEDS.

Проводи отар на полонину проходять на початку травня. За день до цього господарі роблять у високогір’ї загороду для овець та колибу для вівчарів.

«Саме на цю ділянку зливаються до купи струмочки кіз та овець у супроводі своїх власників. На мíшання йдуть цілими сім’ями, беручи з собою гостинці.

Рівно о 12 годині починається доїння. За здоювання, котре, як правило, триває годину, має визначитися пай кожного. Кількість молока встановлюється мірою (ґелетою) — дерев’яною діжкою, місткість якої в селах різна — від 12 літрів і менше», – розповів верховинець Василь Пилипчинець Туристичному бренду Закарпаття.

Той господар, вівці якого дали більше надою, стає першим у черзі відправки ватагів забирати з полонини сир і вурду.

Читайте також: Переселенці створили на Вінниччині неймовірну долину нарцисів

Після полудня отара з відкритих воріт загороди відправляється разом з пастухами на поля за свіжою травою. Цим маршрутом вона рухатиметься щодня –  аж до осені, допоки не прийде розлучення худоби.


До повномасштабного вторгнення рф, на Закарпатті щорічно проводився фестиваль «Проводи отар на полонину» і він обов’язково відбудеться знову після нашої перемоги.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!