На Харківщині стартує розмінування земель дрібних фермерів та домогосподарств

0 284

В Україні стартувала спільна програми для підтримки дрібних фермерів і сільських домогосподарств, які найбільше постраждали від війни. Її реалізацією спільно займаються Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Всесвітня продовольча програма (ВПП) і Швейцарський фонд протимінної діяльності (FSD), пише SEEDS.

Програма вже діє в Харківській області, згодом її поширять на Миколаївську та Херсонську області. Вона орієнтується на фермерів із земельними ділянками до 300 гектарів, а також на сільські домогосподарства, які вирощують продукти харчування для власного споживання. Про це йдеться у повідомленні ФАО.

“Очищення землі від вибухонебезпечних залишків війни – це перший крок до відновлення життєстійких та успішних сільських громад в Україні, що опинилися на передовій цієї війни, та запобігання їхній довготривалій залежності від гуманітарної допомоги”, – наголосила координаторка системи ООН з гуманітарних питань в Україні Деніз Браун.

Складатиметься програма з трьох етапів. На першому етапі учасники проєкту спільно з громадами, місцевою владою та Мінагрополітики за допомогою супутникових зображень визначать і нанесуть на мапу межі земель, що потребують розмінування.

На другому етапі групи з розмінування обстежуватимуть й очищуватимуть землі від мін та інших вибухонебезпечних залишків війни. У пріоритеті розмінування – земельні ділянки, які можуть бути швидко розміновані з проведенням мінімальних робіт з їх очищення.

Читайте також: Фермер з Харківщини будує хату з ящиків від російських «Градів»

На третьому етапі ФАО і FSD проведуть аналіз ґрунту, щоб оцінити рівень забрудненості речовинами, які залишилися після розриву боєприпасів. Водночас проводитимуть опитування дрібних фермерів і сільських сімей, щоб з’ясувати, які фактори виробництва й ресурси необхідні їм для відновлення сільгоспвиробництва. За можливості їм буде надано пряму підтримку в натуральній або грошовій формі.

Наразі проєкт вартістю $100 млн потребує фінансування в розмірі $90 млн. За оцінками ФАО, за відсутності необхідності надавати пряму продовольчу допомогу сільським громадам економічна вигода може становити до $60 млн. Проєкт отримав підтримку Гуманітарного фонду України, фонду спільного фінансування ООН, а також приватних донорів.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!