На Вінниччині фермерський кооператив виготовлятиме з лаванди ефірну олію

0 1 525

Житель Вінниччини Станіслав Розсоха зібрав у своєму кооперативі вирощений урожай лаванди. Вперше в області виготовлятимуть ефірну олію з лаванди саме тут.

Станіслав Розсоха вирішив зайнятися вирощуванням ефірних олій після того, як Крим був окупований. Тоді вітчизняна промисловість стала відчувати недостачу сировини ефірно-олійних культур. Адже раніше їх вирощували переважно лише у Криму.

Раніше, поки квіти цвіли, місцеві приїздили на поле на фотосесію. Однак коли прийшов час, поле довелося скошувати. Власники поля  збирали урожай вручну, скошуючи серпами та складаючи у невеликі ящики з отворами. Більше того, до осені квіти ще раз відростуть. Проте уже не так пишно, як цього разу.



Частину зібраного урожаю фермери планують продати, а частину переробити. Вони вже закупили необхідне обладнання. Також власник кооперативу хоче розширити свої поля.

“Наш кооператив має намір залучити охочих до вирощування лаванди, — ділиться думками Станіслав Розсоха. — Пропонуємо людям таку схему співпраці: продаємо розсаду на вигідних умовах — за отриманий посадковий матеріал сплачують 35% його вартості.

Остаточний розрахунок проводитимемо тоді, коли партнер виростить урожай, збере його і передасть нам. Вирахуємо недоплачену суму, а решту грошей заплатимо за здану сировину”.

Як пояснив співрозмовник, лаванда — багаторічна культура. Один раз посадиш — і росте 20 років, кожного сезону збираєш урожай.

Після того, як рослина відцвітає, утворюються коробочки, де зосереджено насіння, з якого виробляють ефірні олії. Це основна продукція. Продавати можна також пелюстки, стебла. Їх теж використовують у виробництві.

“Поки що знайшлося четверо охочих взяти у нас розсаду, — каже підприємець. — Вирощуватимуть її загалом на п’яти гектарах. Один придбав матеріал на два гектари, інші на менші ділянки”.

Люди у нас дуже насторожено ставляться до чогось нового, каже співрозмовник. Вважають, що їх хочуть обдурити. Саме цим, на його думку, пояснюється небажання частково відмовлятися від традиційних культур.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Голосу України

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!