На українських експортерів яблук чекають певні складнощі
У місті Дніпро відбулася дев’ята міжнародна конференція “Яблучний бізнес України – 2019”. Актуальні виступу спікерів, обговорення важливих для галузі тем, обмін досвідом, бізнес-тур в ТОВ “Сади Дніпра” – ось чим запам’ятається захід його учасникам.
Андрій Ярмак, економіст продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), на своїй сторінці в Facebook узагальнює основні моменти конференції та бізнес-туру.
За словами фахівця, було озвучено кілька прогнозів ціни яблук на новий сезон, але більшість виробників очікує середню ціну на рівні 12 грн/кг за якісне яблуко, яка, можливо, знизиться в вересні-листопаді. Трейдери вважають, що ціни будуть нижчими.
Андрій Ярмак відзначає “величезну кількість великих імпортерів фруктів, які вперше зібралися в одному місці. Всі без винятку імпортери сказали, що їх очікування були перевершені”.
“Присутні на конференції імпортери дякували Українській плодоовочевій асоціації (УПОА) не тільки за яблуко, а й за те, що було зроблено з експорту свіжої та замороженої ягоди. Ягода з України в цьому році приємно здивувала споживачів на Близькому Сході!” – розповідає експерт.
Всі імпортери, які раніше спілкувалися з українськими виробниками, відзначили стрімкий прогрес в розумінні ними всіх нюансів експорту.
До українських яблук починають проявляти інтерес іноземні мережі супермаркетів, вони хочуть починати працювати безпосередньо. Це теж великий прорив, хоча це ще й не скоро станеться.
На думку експерта, з експортом яблука в новому сезоні будуть певні складнощі: зміцнення гривні, зниження пропозиції яблука на внутрішньому ринку і зміцнення цін, подальша відсутність кооперації, посилення конкуренції з боку США, початок активної диверсифікації експорту яблука Сербією і ще багато інших причин, які будуть тиснути на український експорт. Андрій Ярмак вважає, що все це закладе основи розвитку галузі.
Економіст ФАО констатував зростання інтересу до Telegram-платформам (https://t.me/eastfruit; https://t.me/eastfruit_trade; https://t.me/frui) – ними користуються і шукають там клієнтів і інформацію майже всі, хто був на конференції, включаючи іноземців.
“Нові сервіси УПОА з просування експорту викликали значне збільшення кількості членів Асоціації протягом буквально кілька днів, а з імпортерами вдалося домовитися про додаткові для них послуги, які значно спростять експорт. Зараз говорять про те, що ці послуги будуть доступні не тільки для членів УПОА, але остаточне рішення поки не прийнято”, – пише Андрій Ярмак.
SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!