На столі кожного українського аграрія скоро з’явиться своя експрес-лабораторія

0 730

Часи дорогих і тривалих аналізів минули назавжди. Тепер кожен український аграрій може собі дозволити власний прилад, який лише за хвилину визначить якість зерна, або інших продуктів. Всі ці експрес-аналізатори, від портативних польових, до великих дослідних, тепер доступні кожному великому, чи малому фермеру.

У чому відмінності таких приладів і чим вони можуть бути корисні аграріям України в інтерв’ю SEEDS розповів Кирило Скороход, операційний директор «Технотест Плюс» – компанії, яка є офіційним представником провідних світових виробників вимірювальної техніки.


– Чи багато відмінностей у експрес-аналізаторів, які сьогодні використовуються аграріями України?

– Безумовно. Всі вони різні, але всі – вкрай необхідні. Для того, щоб було зрозуміліше, прилади якими займаємося ми, умовно ділимо на 3 групи: SupNIR – це багатофункціональний лабораторний прилад дослідного класу, Infracont – це простий лабораторний прилад і GrainSense – це портативний польовий прилад. Компанія «Технотест Плюс» є офіційним представником всіх цих торгових марок. Особлива увага приділяється точності калібрування і підтримці користувачів!

Це три основні марки аналізаторів і всі вони підійдуть будь-якому українському аграрію, в залежності від його потреб. До того ж всі вони мають свої унікальні технології.



– Які переваги мають прилади Infracont?

– Прилади Infracont для елеваторів просто незамінні. Вони не вимагають тривалого прогрівання перед початком роботи. Це портативний інфрачервоний експрес аналізатор для визначення кількісного вмісту компонентів (якісних показників) в: цілісному зерні, олійних, бобових культурах, пшеничному борошні, а також продуктах переробки сої та кукурудзи (макуха, шрот, борошно, каші).

Є у нього невеликий мінус – технологія не передбачає вимірювання насіння соняшнику.

Але і величезний плюс – він дуже зручний і простий у використанні.

Цей прилад сам друкує чеки. Можна чек прикласти до журналу, або дати водієві, що б він мав на руках усі результати аналізів, навіть точний час аналізу і прибуття на елеватор його автомобіля.

Найголовніше для українських фермерів – прилад має україномовне меню користувача.

Найменування всіх культур українською. Найперше, що ми робимо – це локалізація на український ринок – 99% людей, пов’язаних з зерном англійської не розуміє і не говорить.

– Чи можна назвати Infracont «настільним» приладом всіх елеваторників?

– Для елеваторів – це просто незамінна техніка. Однак, поки це не елеватор, придбання лабораторного експрес- аналізатора не зовсім доцільне – вартість приладу не найдешевша. Але коли питання стає в закупівлі великої кількості зерна на зберігання – такий прилад просто необхідний.

Уявіть ситуацію: на елеватор приїжджає машина, привезли зерно, а у відповідь водій чує «ми не можемо сказати яка якість вашого зерна – потрібно почекати кілька днів».

Не буде машина простоювати добу, поки пробу будуть кудись відправляти, і чекати результатів. Що станеться? Водій розверне машину і поїде на інший елеватор, де йому відразу дадуть відповідь і заберуть вантаж.

Але, маючи експрес-аналізатор такої проблеми просто не виникне – прилад зробить множинний аналіз, на який в лабораторії піде до доби, протягом однієї хвилини.



– Наскільки якісний аналіз і чи є взагалі потреба в абсолютній точності?

– Лабораторний аналіз в атестованої ISO17025 лабораторії – це завжди еталон. Похибка експрес-аналізу з метрології завжди в 2 рази більше допустима, ніж у лабораторного аналізу. У більшості випадків на елеваторі досить експрес-аналізу.

Слід врахувати, що працівники лабораторій при елеваторах (не атестовані лабораторії) можуть бути не кваліфіковані фахівці, і їх аналізи можуть мати набагато більшу похибку ніж експрес метод!

У атестовану ISO17025 лабораторію здають аналізи зерна, яке йде в порт – зазвичай це велика експортна партія 10-20-50 тисяч тонн, або внутрішнє переміщення. Але, коли це вантажівка 3-4 тонни, або залізничний вагон (відбувається приймання зерна), експрес-аналіз – це ідеальна схема і для елеватора і наявність такого обладнання просто необхідно.

Одним натисканням кнопки експрес аналізатор економить понад 100$ для підприємства! (В порівнянні з проведенням хімічного аналізу) – це для всіх аналізаторів.



 – Чим унікальні прилади SupNIR?

– Це найбільший лабораторний прилад дослідного класу з безліччю можливостей. На ньому стоїть дуже дорога оптика. Список продуктів, які можна вимірювати на ньому неймовірно широкий.

Головна перевага SupNIR – те, що він може бути використаний для аналізу сировини, комбікормів і для нішевих культур. Нішеві культури – це амарант, конопля, буряковий жом. Нішеві культури, особливо амарант сьогодні набирають неймовірну популярність.

Крім цього, програмне забезпечення SupNIR дозволяє самостійно створювати калібрування продуктів. Якщо підприємство захоче працювати, скажімо, з тим же амарантом, можна створити калібрування і під цю культуру, або будь-який інший нішевий продукт.



Це величезний плюс даного приладу – не потрібно додатково витрачатися на запрошення фахівців і розробку – це все можна зробити у нас, в сервісному центрі. Наші експерти пройшли спеціальне навчання для того, щоб створювати калібрування на додаткові культури. Інші аналізатори таких функцій взагалі не передбачають.

Ще одна унікальна можливість SupNIR – автоматизація передачі результатів вимірювань і можливість інтеграції цих даних усередині системи підприємства (наприклад 1С елеватор).



– Наостанок повернемося до найменшого з приладів – чим корисний портативний аналізатор для дрібних фермерів?

GrainSense – це просто унікальний прилад для невеликих фермерських господарств і агрономів. Він відкриває унікальні можливості для вимірювання вмісту вологи, білка, клейковини і олійності прямо в полі!

Ніяких дротів – лише батарейки. І для аналізу потрібні всього 60-80 зерен – таку кількість легко очистити в полі вручну.

Маючи на руках такий девайс, фермерське господарство більше не буде здавати зерно на елеватор «в сліпу» (сліпо покладаючись на результат лабораторії елеватора).

Якщо при елеваторі існують закупівельники, які їздять по області в пошуках дрібних партій зерна від фермерів, GrainSense дає можливість миттєво приймати рішення, і називати вартість кожної конкретної партії. Це величезна конкурентна перевага.



Агрономи, знаючи % вологи і білка в конкретному місці на полі, можуть вирішувати: чи достатньо азотних добрив отримало зерно в конкретному місці і коли проводити прибирання.

За вартістю аналізатор GrainSense в 3-5 разів дешевше лабораторного, при цьому можна порівняти з ними по точності результатів вимірювань.

У майбутньому, у кожного фермера буде такий прилад, і фермер диктуватиме свої умови елеватору!


З’явилися питання?

Телефонуйте до «Технотест Плюс»:

(096) 0000-737, (066) 0000-737

(097) 0000-737, (073) 0000-737

(095) 0000-737, (093) 0000-737

https://technotest.com.ua

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!