На Півдні України масово гинуть легендарні метелики-мандрівники

0 575

Уже майже два тижні через Національний природний парк “Тузловські лимани” пролітають метелики будяковий сонцевик. Про це повідомив еколог, співробітник нацпарку Іван Русєв на своїй сторінці в Facebook.

Нещодавно за його словами служба охорони нацпарку зафіксувала їх масову загибель. “Це відбувається при різкій зміні погоди, при сильному вітрі. Вони часто гинуть на перельотах у величезних кількостях”, – зазначив Іван Русєв.

” Будяковий сонцевик – знаменита мандрівниця, прилітає до Європи з Північної Африки навесні, а восени збираються сонцевики зграями і відлітають на південь. Зараз їх можна зустріти скрізь – на піщаній косі, в прибережній зоні лиманів, на островах, на узліссях”, – пише еколог.

Метелики будяковий сонцевик хороші літуни. Перед міграцією вони збираються у великі зграї, деколи досягають чисельності тисячі особин.

Поширений будяковий сонцевик більше за всіх інших метеликів, тому що зустрічається у всіх частинах світу, за винятком Південної Америки; на півночі Європи доходить до Ісландії.

Метелики зустрічаються всюди, де росте будяк і кропива, в горах добираються до висоти 2000 м, але перевагу все ж надають сухим сонячним ділянкам місцевості – степам, полям і лукам, уникаючи темних лісів.

Будяковий сонцевик – це денний метелик роду Ванесси сімейства німфалід. На латині його ім’я – Vanessa cardui. У сонцевика статевої диморфізм не виражений: самців і самок практично неможливо розрізнити.

Як і всі інші метелики, сонцевик – комахи з повним циклом перетворення. Це означає, що в процесі розвитку сонцевик проходить такі стадії: яйце; личинка, або гусінь; лялечка; імаго, доросла комаха.

SEEDS.org.ua за інформацією Facebook Івана Русєва

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!