На Оксфордській фермерській конференції були озвучені ключові проблеми агросектору України
600 британських аграріїв та низка міжнародних делегатів на щорічній Оксфордській фермерській конференції заслухали основні проблеми, виклики та потреби аграрного сектору України. Захід відбувся в Оксфордському університеті, цьогорічна конференція проходила під назвою «Фермерство нового майбутнього», пише SEEDS.
Про це йдеться на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич озвучив ключові проблеми, з якими стикаються українські аграрії, та закликав консолідувати зусилля, аби запобігти загостренню глобальної продовольчої кризи.
«Хотів би зауважити, що українці не скаржаться на обставини, вони адаптуються та шукають альтернативні рішення, щоб зміцнити роботу АПК в умовах війни. Однак вже сьогодні наші аграрії зазнають величезних збитків, враховуючи витрати на добрива, пальне, страхування, фрахт та інші необхідні ресурси для виробництва. Ціна продажу зерна досить низька, а логістика значно подорожчала. Аграрії недоотримують доходи і, відповідно, не мають змоги платити зарплати, придбати матеріал на нову посівну, пальне, добрива, хімікати», – розповів британцям Маркіян Дмитрасевич.
За його словами, сьогодні першочерговою потребою для для держави є надання фермерам можливості спрощеного кредитування.
«Це допоможе аграріям отримати необхідну фінансову підтримку для проведення якісної посівної кампанії наступного року і загалом стане стимулом продовжувати їх важливу роботу», – вважає Маркіян Дмитрасевич.
Він також розповів про загальні втрати врожаю через військові дії, зменшення посівних площ, а також про показники прогнозованого експорту в сезоні 2022-2023.
Читайте також: Проблеми з електропостачанням негативно вплинуть на процеси тривалого зберігання агропродукції – фахівець
Крім того, він наголосив, що Україна разом зі світовою спільнотою має протистояти загостренню глобальної продовольчої кризи.
«Навіть зараз, в умовах війни, ми започаткували гуманітарну продовольчу ініціативу “Grain from Ukraine”, що демонструє світу прагнення України гарантувати світу продовольчу безпеку. У рамках програми за підтримки партнерів ми експортуємо збіжжя до країн, які найбільше цього потребують», – підкреслив заступник міністра агрополітики.
Відповідаючи на запитання учасників щодо процесу євроінтеграції України, він зауважив, що це є першочерговим пріоритетом для нашої держави. Маркіян Дмитрасевич додав, що уже в першому кварталі 2023 року мають бути результати скринінгу прогресу імплементації українського законодавства, зокрема в сферах санітарних та фітосанітарних заходів аграрного сектору.
Також він подякував усім міжнародним партнерам України за їхню експертну та матеріально-технічну підтримку і закликав британських фермерів допомагати аграріям України.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!