На Львівщині родинна ферма вирощує рідкісні культури за технологією життєдайного виробництва

1 11 295

На полях родинного фермерського господарства «Костів», що на Львівщині, вирощують продукцію тільки життєдайного виробництва – без хімії, міндобрив, синтетики, гормонів та ГМО. Засвідчує це органічний сертифікат: на полях уже майже 20 років не вносилось жодної «хімії», пише SEEDS

У ФГ «Костів» із першого дня заснування працюють суто члени однієї родини. Повністю на органічне виробництво у ФГ «Костів» перейшли у 2006 році. Посівний матеріал у них також не піддається дезінфекції, а боротьбу з бур’янами вже звикли проводити вручну чи механічно. Добрива застосовують лише природні — перегній, сидерати, пожнивні рештки.

Читайте також: Попри складну логістику свіжа лохина з України подолала майже чотири тисячі кілометрів до країн ЄС

За словами власника господарства Богдана Костіва, на даний момент мають в обробітку 20 га землі, де вирощують різноманітні культури — від традиційних зернових і овочів до кормових бобів, люпину, мальви мелюки. Загалом нараховується близько 48 культур.

«Життєдайне виробництво — це технологія вирощування сільськогосподарських культур, за якої використовуються тільки природні засоби, які не порушують природні процеси. Технологія застосовує заходи і засоби, які відповідають принципам «технологія для рослини, а не рослина для технології». Це дозволяє покращити екологічну якість продукції та збільшити врожайність», — розповів фермер AgroPortal.ua.

Серед рідкісних культур, які теж сертифіковані «Органік Стандарт», у господарстві вирощують такі: чорний кмин, або чорнушка — це пряно-смакова приправа, з якої ще також виготовляють парфумерію, олію, лікарські препарати; гуньба, або грибна трава — її використовують у хлібопеченні. Також вирощують голомшу, голозерний ячмінь і рис, фацелію та інші.



«Земля — це живий організм, і потрібно знати, що з ним робити, особливо тепер. На землі мають працювати ті, хто хоче і вміє на ній працювати. Планую створити органічний хаб, де б збирались люди, які б народжували нові ідеї зі спасіння землі, адже тільки за останні 50 років ми втратили 10% сільськогосподарських угідь. Щоб не було запізно, про це вже варто думати зараз», — говорить Богдан Костів.

На думку фермера, саме життєдайна продукція здатна вирішити проблему стрімкого та всебічного погіршення екологічної якості харчових продуктів, їхньої чистоти, безпеки та досконалості.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Юрій пише

    Ви реально молодці, нехай Вам Бог допомагає у вашій праці!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!