На Київщині фермери відновлюють популяції диких комах-запилювачів та ентомофагів
Фермерське господарство «Широкоступ» розташоване в с. Шубівка Кагарлицького району, що на Київщині. Має в обробітку майже 3 тис. га землі, сіє соняшник, гречку, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, ріпак, горох та кормові культури для власного тваринництва. На 300 га сільгоспугідь господарство реалізує цілий перелік проектів щодо безпечного використання засобів захисту рослин, розвитку біорізноманіття, відновлення популяції диких комах-запилювачів та ентомофагів.
«Четвертий рік як маємо власний мікро-заказник для диких запилювачів та ентомофагів. На наші поля пасічники привезли близько 2000 вуликів. Жодних нарікань не було. Навпаки, вже маємо домовленості ставити вулики на наступний рік. Від такої взаємодії отримуємо обопільну вигоду: ми – прибавку до врожайності соняшнику й гречки, пасічники — мед», — розповідає к. с.-г. н., власник ФГ «Широкоступ» Олександр Широкоступ.
«Через розорювання полів в Україні зменшилася площа для проживання комах та павуків. Саме вони природнім шляхом сприяють збільшенню врожайності, а також є регуляторами чисельності шкідників сільського господарства. Якщо такі ділянки розмістити біля полів — вони стануть свого роду резерваторами», — ділиться к. б. н., доцент кафедри зоології та ентомології ім. Б. Литвинова факультету захисту рослин Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва Михайло Філатов.
«Використання приманкових місць штучного гніздування, де комахи можуть знайти місце для свого проживання, значно збільшує їхню чисельність. Такі ділянки є важливим внеском у збереження біорізноманіття та кроком у стале майбутнє», – додає к. б. н., доцент кафедри зоології та ентомології ім. Б. Литвинова факультету захисту рослин, професор Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва Ірина Леженіна.
Віднедавна у заказнику з’явилися джмелі. «Зазвичай джмелів використовують для запилення рослин у захищеному ґрунті. Це дає можливість збільшити врожай помідорів на 20-30%. Лохину, наприклад, запилюють виключно джмелі, ніякі інші комахи на це не здатні», – говорить Ірина Леженіна.
EEDS.org.ua за інформацією AgroPortal.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!