На місці зруйнованого росіянами Каховського водосховища відновлюється унікальна рослинність. Науковці продовжили моніторинг дна, розпочатого одразу після підриву дамби Каховської ГЕС, пише SEEDS.
“Ще 10 червня ми заклали на дні водосховища ділянки для дослідження сукцесійних процесів: відібрали ґрунти й подивились, які є рослини в стадії паростків. Минуло 3,5 місяці та ми знову вирушили в експедицію.
Які висновки? На території по суті осушеного водосховища відбувається формування нашої аборигенної рослинності”, – повідомила Українська природоохоронна група.
За словами науковців, у біотопах (ділянки природного середовища) вже зафіксовано понад 65 видів рослин. Фахівці зафіксували на відео, як с, а там, де “черепашки”, формуються ділянки прибережно-черепашкових біотопів з розрідженою рослинністю.
Також зараз відновлюється річка Кам’янка, яку затопили у 1956 році, коли будували Каховську ГЕС.
Науковці наголошують, що засолених ділянок немає, уся територія заростає, але щільність заростання різна: на мулах ─ велика, а там, де черепашкові ліси, заростання йде повільніше.
Природоохоронна група ще вивчає, як відновлюється і відновлюватиметься рослинність на цій території, однак вже зараз стверджують, що тут не буде ані опустелювання, ані великого наступу агресивних інвазійних рослин.
“Ба більше, тут уже відновлюються біотопи Бернської конвенції, які охороняються. Наші наукові дослідження, імовірно, побачать світ уже у 2024 році”, – запевняють фахівці.
В ніч на 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС, що стало причиною масштабної техногенної катастрофи. Штучна повінь затопив десятки населених пунктів на правому та лівому берегах Дніпра. Загинули люди, водою було зірвано тисячі тонн ґрунту разом зі всіма живими істотами та рослинами. Були розмиті АЗС, хімічні склади, скотомогильники, вигрібні ями тощо.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!