На Буковині нашестя рудих слимаків – боротися радять пивом

0 2 546

Господарства Чернівецької області б’ють на сполох – регіон потерпає від нашестя рудих слимаків. Вони з’їдають усе, що трапляється їм на шляху, буквально винищуючи городи та сади.

Іспанські слимаки з’явилися в Україні приблизно 10 років тому. До нас вони потрапили, найімовірніше, з Польщі, а туди — з інших країн. Природний ареал їхнього проживання — Іспанія, Франція та Нідерланди.

Однак через торгівлю деревами, квітками та ґрунтом руді слимаки швидко розповзлися світом. Дощі створюють для них сприятливі умови, а городи, сади, парки, сквери для них – благодатний ареал.

Способи боротьби з ними недосконалі, використовувати хімікати люди не люблять через собак, котів, кроликів та іншу домашню живність. Дехто посипає землю попелом, але це здебільшого — мертвому кадило. Добре від них зачищають територію качки та кури. Варто завести качок, і вони одразу ж візьмуться за справу.

Нині вже напрацьована новітня стратегія проти слимака. Спершу науковці радять максимально очистити ділянку від будівельних матеріалів, дров, куп сміття та інших схованок для слимаків і їхніх яєць. Саме під камінням у темноті та вологості їм найкомфортніше.

Наступним кроком є відловлювання слимаків за допомогою пасток, збирання вручну та залучення свійської птиці. Шкідники їдять усе, навіть фекалії. Тому вони є переносниками кишкової палички, і збирати їх радять тільки в рукавичках. До того ж, їхній слиз густий і важко відмивається.

Слимаки люблять пиво, його потрібно налити у маленькі відра чи миски та закопати на рівні землі, а коли шкідники сповзуться на запах — швидко зібрати і знищити їх. Буковинські господарі радять використовувати темне пиво.

А от отруту в пивні пастки сипати не треба, бо вона вб’є і жуків-турунів, яким також смакує пиво. Ці жуки харчуються яйцями слимаків, тому дуже допомагають людям у боротьбі з ними.

Дуже часто господарі посипають слимаків і ґрунт сіллю. Мовляв, це дешевий і ефективний метод, адже вона їх роз’їдає. Але не потрібно в жодному разі так робити, бо сіль руйнує фізико-хімічний склад ґрунту.

SEEDS.org.ua за інформацією  Голосу України 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook  Telegram  Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!