Можливості для прибуткового бізнесу. Мінімальна виручка з гектара чебрецю складає $3000

0 960

Кандидат біологічних наук, Олександр Гончаров розповів, як можна заробити на вирощуванні і реалізації чебрецю в журналі “Агроіндустрія”. Ця рослина коштовна в сухому вигляді, також, мед і ефірна олія досить не дешеві. Як виручити щонайменше $3000 з 1га чебрецю читайте на SEEDS. 

Науковець розповідає, що середня врожайність зеленої маси чебрецю по одному “укосі” сягає 5-6 т/га, сухої — 2 т/га. В сухій листостебловій масі міститься від 1 до 3% ефірної олії. Відповідно, з гектара чебрецю можна отримати від 20 до 60 кг цього продукту.

Рекордний вихід ефірної олії кращих сортів, вирощуваних за інтенсивною технологією, сягає 100 кг/га.

Найдешевшу олію чебрецю пропонують по $16 за флакон об’ємом 118 мл, найдорожчу — $18 за 10 мл. Якщо орієнтуватися на мінімальну ціну, то за 1 л цілком можна отримати $130-150.

Баночка грецького чебрецевого меду коштує нескромні 300 грн.

При найбільш “скромній” врожайності (20 кг/га) і дуже скромній ціні (150 $/кг) мінімальна виручка з гектара складе $3000”, — рахує Гончаров. Це за умови, що господарство має завершений цикл виробництва: від вирощування до переробки та фасування.

Але врожайність у розрахунках наведена мінімальна, а ціна — “нижче плінтуса”.

Суху траву чебрецю українського виробництва пропонують в інтернет-магазинах по 70-160 грн/кг. Тобто при мінімальній заявленій оптовій ціні вартість врожаю з 1 га (або 1,5 т сухого чебрецю) становить 110 тис. грн (приблизно $4000).

Збирання врожаю

Урожай надземної маси можна збирати з рослин старше одного, але молодше шести років. Термін експлуатації посадок обмежується 5-6 роками, після цього ділянку переорюють.

Для екстракції ефірної олії збір доцільно проводити раз на рік, коли зацвітає приблизно половина квітів. Зазвичай це відбувається на початку або в середині липня.

Якщо чебрець вирощується заради сухої листестебельної маси, то збирання проводять 2-3 рази, між пізньою весною і ранньою осінню. Рослини після скошування наземної маси повинні відновитися. Для цього необхідний час, сприятливі погодні умови, забезпеченість мінеральними добривами і вологою.

При інтенсивній технології вирощування в оптимальних умовах насадження можуть без шкоди витримати три “стрижки”. Але рослини, що перебувають в екстремально несприятливих умовах, будуть довго відновлюватися навіть після одного збирання.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!