Молоді українські науковці винайшли технологію прискорення росту промислових грибів
Промислове грибівництво набирає дедалі більшої популярності серед аграріїв України. Нещодавно несподівані результати отримали мікологи Таврійського державного агротехнологічного університету ТДАТУ щодо використання водного гіацинту – ейхорнії.
Науковці з’ясували, що ейхорнія активує вегетативний розвиток міцелію гливи (вешенки).
“Під науковим керівництвом Ірини Бандури, студенти ВНЗ провели дослідження та з’ясували, що додавання порошку з ейхорнії прискорює ріст міцелію гливи на 1,7 мм за добу, що на 23% швидше порівняно з контрольним варіантом. Отримані результати планують апробувати на промисловому виробництві, де студенти проходитимуть практику влітку.
Експерементально ейхорнію вирощують з 2015 року в ФГ “У Самвела” в Одеській області. Цей гіацинт вже активно використовують в свіжому вигляді на корм тваринам та птиці, а також він йде на силос”, – пише на своїй сторінці у Facebook Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.
Ейхорнія – диво-рослина, яка очищає стічні води. Ще в 80-і роки в багатьох країнах, де росте ейхорнія, її називали злісним бур’яном. Зараз за допомогою ейхорнії очищають озера, занесені в список мертвих, малі річки та водойми, брудні стоки побутового і тваринницького походження.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!