Молода українка створила екопакування з каштанів

0 983

Випускниця Маріупольського технічного ліцею, студентка Національного університету біоресурсів і природознавства України Аліса Сергєєва придумала екологічне і безпечне пакування з каштана.

Основу пакувального матеріалу становить не сам каштан, а його навколоплідник — перероблена зелена шпичаста коробочка.

“Моя вчителька біології, Світлана Анатоліївна, помітила, що діти, які грали в футбол каштанами у дворі ліцею, стерли собі черевики та шкарпетки. Ми вирішили перевірити, чи є там якісь міцні волокна і взагалі склад дізнатися. Ми перевірили, виявилося — дуже хороший, до 46 відсотків клейких речовин, що дуже допомагає, там дуже міцні волокна”, — розповідає Аліса.


На основі своїх відкриттів Аліса написала наукову роботу для Малої академії наук (МАН). Над темою дівчина працювала два роки, проводила тести, аналізувала пропорції різних компонентів.

“Раніше ми додавали туди клей ПВА і силікатний клей. Потім ми повністю відійшли від цього. Як ми знаємо, ПВА-клей і при своєму виробництві, і при подальшому використанні не є екологічним. Тому тепер ми його не використовуємо. Зараз — тільки органічні добавки, які збільшують міцність. При тих 46 відсотках його власного клею, ми додаємо ще харчові добавки. Це абсолютно не дефіцитні продукти, ми їх також додаємо до своєї їжі”, — пояснює Аліса.

Аліса разом з керівницею провели багато дослідів і згодом розробили цілий комплекс складів: які речовини потрібно додати та в яких пропорціях. Наприклад, органічні речовини проти цвілі.

“Це різні варіації вже досить відомих речовин. Всі їх використовують, вони звичайні, є у нас вдома. При цьому органічні. Я вкладаю в це поняття, що вони — екологічні. Вони ніяк не шкодять ні при виробництві, ні при розкладанні. Воно (пакування — ред.) повністю екологічне і повністю безпечне”, — запевняє Аліса.

Щоб перетворити каштан на пакування, його навколоплідник подрібнюють на звичайній ручній м’ясорубці, додають необхідні компоненти та висушують. За словами Аліси, з 200 грамів перероблених навколоплідників можна зробити коробку розміром 15х10х7 сантиметрів.

Свій винахід Аліса тестувала в Приазовському державному технічному університеті на кафедрі матеріалознавства. Дослідним шляхом вдалося з’ясувати, що каштанове пакування з товщиною стінки 1,5 сантиметра витримує 7 кілограмів.



Пакування добре зберігається при стандартних погодних умовах, не має запаху і стійке до вигину. При деформації через час воно відновлює свою первинну форму. Головна перевага матеріалу в тому, що він виготовляється з екологічних матеріалів і розкладається протягом двох тижнів.

Зазначається, що теоретично, з “каштанового матеріалу” можна виробляти різноманітні предмети: тарілки, піддони, але Аліса сконцентрована на використанні матеріалу як пакування для логістичних компаній.

Результати своєї наукової роботи Аліса представила на V Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів iCAN в Канаді та отримала срібну медаль.

 

SEEDS.org.ua за інформацією Восточный Вариант 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!