Міжнародні ціни на пшеницю і кукурудзу в березні продовжували рости

0 167

У березні ціни на пшеницю продовжували зростати третій місяць поспіль. Середня ціна на базисну американську пшеницю (No.2, Hard Red Winter, fob) склала в середньому 246 доларів США за тонну, що на 12% вище, ніж три місяці тому, і на 24% більше, ніж у березні 2017 року. Ціни продовжували рости в зв’язку з побоюваннями з приводу наслідків посушливої ​​погоди на урожай озимих культур цього року, хоча сприятливі дощі з другого тижня березня дещо поліпшили умови вегетації і обмежили щомісячний приріст цін.

Холодна і волога погода в Європі також сприяла зміцненню цін. В Аргентині експортні ціни різко зросли, чому сприяла стійка посушлива погода і високі обсяги експорту, тоді як в Чорноморському регіоні ціни в основному підтримувалися високим попитом.

Міжнародні ціни на кукурудзу також помітно зросли в березні. Середня ціна на базисну американську кукурудзу (No.2,Yellow, f.o.b.) склала 171 долар США за тонну, що майже на 5% вище, ніж в лютому, на 15% більше, ніж три місяці тому, і на 8% вище торішнього показника. Експортні ціни в США, як і раніше, підтримувалися стійким попитом і побоюваннями з приводу наслідків тривалої посушливої ​​погоди на урожай зернових в Аргентині, де недавні дощі покращили ситуацію тільки в деяких районах. В Україні високий зовнішній попит, особливо з Китаю (материкової частини), в поєднанні з коливаннями валюти, утримували ціни високими.

Індекс цін ФАО на всі види рису в березні лишився майже на рівні показника лютого.

Світові ціни на пшеницю, кукурудзу та рис,
доларів США за тонну, березень 2016 – березень 2018

 

Попередження про аномально високі ціни

У 7 країнах зафіксовано попередження про аномально високі ціни на один або більше базових продуктів харчування, що може поставити під загрозу продовольчу безпеку. Ці країни – Аргентина, Буркіна-Фасо, Мадагаскар, Малі, Нігерія, Південний Судан та Судан.

Тенденції цін на зернові у СНД

У березні, на тлі сильного попиту, експортні ціни на пшеницю у країнах СНД виросли.

У країнах-експортерах регіону експортні ціни на борошномельну пшеницю в березні продовжували зростати. Головним чином, ціни зміцнилися завдяки стабільному попиту і були вищими, ніж роком раніше, за винятком Казахстану.

У Російській Федерації великі національні поставки зберігали ціни на внутрішньому ринку стабільними – вони були нижче за показник березня минулого року. За даними митних органів, на кінець березня країна експортувала 31 мільйон тонн пшениці, що більш ніж на 40 відсотків більше, ніж в попередньому році. Однак станом на 1 березня сукупні запаси зернових були, як і раніше, більше ніж на 20 відсотків вищими в річному численні.

В Україні, навпаки, низькі запаси високоякісної пшениці сприяли зміцненню внутрішніх цін на пшеницю і пшеничне борошно, які зросли і стали більш ніж на 10 відсотків вищими, ніж у березні минулого року.

У Казахстані роздрібні ціни на пшеничне борошно залишаються стабільними в результаті хороших внутрішніх поставок і низького експортного попиту.

Експортні та оптові ціни на борошномельну пшеницю та борошно в країнах СНД,
доларів США за тонну, березень 2016 – березень 2018

Повну публікацію російською мовою (18 сторінок) читайте або завантажуйте за посиланням http://www.fao.org/3/I9038RU/i9038ru.pdf.  

Слідкуйте за публікаціями FPMA Bulletin на сайті GIEWS – Global Information and Early Warning System від ФАО за посиланням http://www.fao.org/giews/reports/fpma-bulletin/en/.  


  .   FAO Food Price Index, Milk Supply and Demand Balance System та інші ресурси – де брати свіжі дані для аналітики та корисні інструменти для галузі

Команда FAO та наші партнери в Україні та світі готують надзвичайно велику кількість аналітичної інформації та інструментів для галузі. В кожній добірці ми звертаємо вашу увагу на ресурси, якими можна користуватися для аналізу стану світових ринків сільськогосподарської продукції та продуктів харчування або для потреб бізнесу.

1. FAO Food Price Index – один з найбільш вживаних індикаторів цін у світі, що вираховується для продовольства в цілому і для окремих груп товарів: молока, м’яса, злакових, рослинних олій та цукру. Індекси оновлюється щомісяця, і їх завжди можна подивитися за офіційному сайті FAO за посиланням http://www.fao.org/worldfoodsituation/foodpricesindex/en/.

2. FAO Cereal Supply and Demand Brief – дані щодо попиту та пропозиції зернових культур у світі. Звіт за травень 2016 року вже доступний тут http://www.fao.org/worldfoodsituation/csdb/en/.

3. Автоматизований баланс попиту та пропозиції молока України – інформаційна система,  створена ФАО та ЄБРР в рамках проекту «Діалог держави та бізнесу в молочному секторі України» з метою підвищення прозорості ринку молока та молокопродуктів України. Тут http://milkbalance.org.ua/index.php?PGID=1 можна знайти актуальні дані щодо ринкових цін та індексів, балансу-попиту та пропозиції, а також індекс умовної прибутковості виробництва молока та молочних продуктів.

4. Автоматизований баланс попиту та пропозиції м’яса України – інформаційна система,  створена ФАО та ЄБРР в рамках проекту «Діалог держави та бізнесу в м’ясному секторі України» з метою підвищення прозорості ринку м’яса України. Тут http://meatbalance.org.ua/ можна знайти актуальні дані щодо балансу-попиту та пропозиції м’яса та субпродуктів з прогнозами. Планується також запровадження індексів умовної прибутковості виробництва певних видів м’яса та надання інформації про ціни.

5.  Автоматизований баланс попиту та пропозиції зерна в Україні – інформаційна система,  створена ФАО та ЄБРР в рамках проекту «Суспільно-політичний діалог в зерновому секторі України» з метою підвищення інформаційної прозорості ринку зерна України. Тут http://grainbalance.org.ua/ можна знайти актуальні фактичні та прогнозні баланси попиту та пропозиції зерна в Україні, автоматично розраховані системою, актуальні дані щодо обсягів експорту та імпорту, поточних запасів зерна. Для ознайомлення також додаються баланси зерна в Україні, що розраховуються USDA та AMIS.

6. FAO Food Outlook – великий аналітичний огляд світових ринків продовольства, що виходить двічі на рік та публікується тут http://www.fao.org/GIEWS/english/fo/index.htm.

7. Індекс Global Dairy Trade (GDT) – користується популярністю серед молочників. Це показник цін он-лайн торгової біржі для міжнародних молочних товарів, який можна знайти за посиланням https://www.globaldairytrade.info/.

8. AMIS, або Система інформаційного забезпечення ринків сільськогосподарської продукції – містить дані від FAO, Міжнародної ради по зерну та USDA (Міністерства сільського господарства США) по зернових ринках http://statistics.amis-outlook.org/data/index.html.

9. FAO Ration Formulation Tool for dairy cows – інструмент ФАО для розрахунку раціону молочних корів) безкоштовно доступний англійською, іспанською та французькою мовами за посиланням http://www.feedipedia.org/content/fao-ration-formulation-tool-dairy-cows.

10. Практичні посібники із експорту молочних та м’ясних продуктів – розроблені експертами ФАО, ЄБРР та Ради з експорту продовольства та містять детальний аналіз найбільш перспективних ринків та рекомендації щодо продуктів, упаковки, маркетингу, ціноутворення молочних та м’ясних продуктів.
Довідник експортера м’ясної продукції http://ukrainian-food.org/uk/post/prakticnij-dovidnik-eksportera-masnoi-produkcii
Довідник експортера молочної продукції http://ukrainian-food.org/uk/post/prakticnij-dovidnik-eksportera-molocnoi-produkcii
11. Бізнес-плани з відгодівлі та переробки бичків молочних порід – детальні бізнес-плани, розроблені в рамках проекту ФАО та ЄБРР «Публічно-приватний політичний діалог у м’ясній галузі» з розрахунками, технологічними рекомендаціями та урахуванням української специфіки. Завантажити можна тут за посиланнями:
Інтенсивна зернова відгодівля молодняка ВРХ
Організація роботи комплексу забою та первинної переробки ВРХ.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!