Мисливець з Луганщини розводить фазанів на Волині

0 1 203

У далекому 2014 році родині Шуствалів довелося покинути домівку на Луганщині та переселитися в село Смолярі Старовижівського району Волині, звідки вони родом.

Тут заповзятому мисливцю  Петру Романовичу, дружині Галині та сину Андрію довелось починати все практично з нуля. “Десь з першого класу батько почав брати на полювання і мене. Я переймав його навики, допомагав садити дерева, підгодовувати звіра”, – розповідає Андрій.

Хоча на Луганщині переважає степова зона, але, за його словами, там водились козулі, дикі кабани, зайці, було багато різної птиці: качок, куропаток, фазанів.

“Треба визнати, що звіра на Старовижівщині менше. Скажімо, не лише я, а й багато моїх колег за минулий сезон не вполювали жодного зайця. Раніше ж у Попаснянському районі в мене було по 11-12 трофеїв за зиму.

Особливо кидається в очі різниця у чисельності птаства. Там, наприклад, було дуже багато фазанів. Вони навіть прилітали до самої нашої хати, сідали на деревах на подвір’ї. А тут їх взагалі немає, хоча, кажуть, ще були до меліорації. Навіть тетеруків, які є символом нашого району, зараз мало побачиш”, – каже мисливець.

На думку Андрія, на це впливає багато факторів:

браконьєрство, менша кількість посівів зернових і кормових полів, вирубка лісу, спалахи в окремих районах Волині африканської чуми свиней, безкарне і бездумне випалювання сухої рослинності, яке нинішньої весни набрало катастрофічних масштабів, стрімке розмноження лисиць тощо.

“Виводок останніх навіть був під хатою у наших сусідів в Смолярах, а в нас лис добирався до кролятника. Добре, що у селі є такі ентузіасти, які взялись виправляти ситуацію. Інакше не лише зайці, а й домашня живність у людей добряче постраждала б. Так за рік одна із компаній смолярівських мисливців вполювала і витягнула із нір 90 лисів”, – каже молодий мисливець.

Після переїзду на Старовижівщину Андрій виношує мрію розвести в наших угіддях фазанів. Позаминулої зими він придбав у своїх товаришів у Харківській області 200 яєць цих птахів. Половину із них віддав в районну організацію УТМР, інші — одному із місцевих мисливців.

“Пташенята, які з них вилупились, невдовзі загинули. Пізніше я взнав, що, виявляється, для виведення фазанів треба використовувати яйця, які знесені тут на місці, а не завезені”, – каже Андрій.

“Тому торік у травні мій брат Сергій купив і привіз у Смоляри самця і три самки. Зараз я чекаю інкубатора, щоб спробувати досягнути своєї мети. Коли пташата вилупляться і підростуть, випущу їх на волю. Хотілося б таким чином допомогти нашій природі”, – додає мисливець.

SEEDS.org.ua за інформацією газети “Сільські новини”

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!