Минулого року смертність бджіл в Україні сягнула катастрофічного рівня

0 502

У 2024 році в Україні смертність бджіл на контрольованій території становила 20–25%. Такі показники є значно вищими за довоєнні. Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича» Володимир Постоєнко, пише SEEDS.

За його словами, висока смертність пояснюється несприятливими погодними умовами навесні та влітку. Це призводить до скорочення площ медоносних рослин, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Читайте також: В Україні активно розвивається вирощування ягід у тунелях

«Дуже складним для бджолярів був 2024 рік через різку зміну клімату. У весняний період для розвитку бджолосімей дуже важлива біла акація. У період її цвітіння по всій Україні були заморозки. Мед з неї бджоли не отримали. Потім була проблема з важливим медоносом – соняшником.

Через посуху його врожай був низьким, він не виділяв нектару та розвитку бджолосімей не відбувалося. Це призвело до високої смертності бджіл, які в різних регіонах становили 15–20%, а іноді й 23–27%. У середньому по країні ця цифра була на рівні 20–25%», – розповідає Володимир Постоєнко.

Раніше високу смертність бджіл в Україні пояснювали переважно відсутністю інформації про проведення аграріями хімічних обробок полів. Однак держава запровадила низку законодавчих ініціатив, які суттєво покращили ситуацію з інформуванням бджолярів про хімобробки.

«До війни, за неофіційною статистикою, в Україні налічувалося 3–3,5 мільйона бджолосімей. Крім того, неофіційна статистика каже, що пасіки, які були до війни на нинішній окупованій території, становлять близько 30% від загальної кількості пасік України до війни», – уточнює Постоєнко.



Запрошуємо фахівців аграрного бізнесу взяти участь у ювілейній конференції

«Прибутковий агробізнес 2025: Освіта. Технології. Фінанси».

Конференція відбудеться 12 лютого 2025 року в рамках виставки “АГРОВЕСНА“ об 11:30 у Київському МВЦ в конференц-зоні 3 павільйону.

УЧАСТЬ БЕЗКОШТОВНА ЗА УМОВИ ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕЄСТРАЦІЇ

 

SEEDS

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!