Міні-ферма на програмному забезпеченні або новинка у вирощуванні суниці садової
Потужний економічний потенціал країни прихований в поєднанні аграрного бізнесу і розробок програмного забезпечення (IT). У цьому переконує досвід Володимира та Олексія Петренків, батька та сина. Про нього розповідає ukrainemiroff.com.
Інженер Володимир Петренко з Київщини зацікавився можливістю вирощувати і продавати суницю садову, але перший же рік традиційного «земляного» методу вирощування ягоди приніс більше витрат, ніж вигоди. Тоді чоловік вирішив подивитися на справу під іншим кутом зору, і після вивчення іноземного досвіду − створити «каркасні теплиці», які давали змогу вирощувати ягоди протягом всього року. У результаті з’явилася мініферма площею лише 3 квадратних метри, з автоматичною терморегуляцію та поливом. Але і це не стало остаточною метою, і до проекту підключився син Володимира Петренка Олексій, фахівець у сфері розробки програмного забезпечення, і запропонував поліпшити виробництво суниці садової за допомогою IT-технологій. Так, Олексій Петренко став автором стартапу UAberry, в основу якого покладено програму, яка керує процесом вирощування та аналізує його.
Це дало змогу звести до мінімуму участь людини у роботі мініферми. Крім того, постійний контроль даних дав змогу щоразу зменшувати витрати та отримувати кращий врожай, який, до слова, у рази вищий, ніж при традиційному методі.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!