Мінагрополітики удосконалює механізм надання держпідтримки агровиробникам

0 127

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик презентував проєкт Закону України № 11063 «Про Державний аграрний реєстр», пише SEEDS.

Законопроєкт розроблений для удосконалення механізму надання державної підтримки агровиробникам, зокрема, через систему Державного аграрного реєстру.

Читайте також: Аномальні заморозки знищили майже весь урожай лохини в деяких господарствах України

Крім того, документом врегульовується функціонування ДАР, відповідно до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри», повідомляє Мінагрополітики.

Проєктом закону передбачається:

  • Розширення кола користувачів ДАР для надання підтримки не лише виробникам сільськогосподарської продукції, а й організаціям водокористувачів, суб’єктам агропромислового комплексу, підприємствам вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу;
  • врегулювання правового статусу ДАР та джерел його фінансування;
  • забезпечення можливості формування витягів з Державного аграрного реєстру;
  • визначення прав та обов’язків користувачів Державного аграрного реєстру;
  • обов’язкове використання даних ДАР при наданні державної підтримки або за рахунок коштів місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги, грантів у сільському господарстві чи іншої допомоги. Також  надання часткових гарантій за кредитними зобов’язаннями малим і середнім агропідприємцям та  страхування сільськогосподарської продукції.

«Ухвалення закону сприятиме використанню ДАР як ефективного інструменту для надання прозорої підтримки агровиробникам.  Користувачі для отримання допомоги зможуть подати заявку в зручному автоматизованому режимі. Без будь-яких паперових документів, що значно пришвидшить і спростить всю процедуру»,  – наголосив Денис Башлик.

Заступник Міністра додав, що прийняття закону забезпечить електронну інформаційну  взаємодію ДАР з іншими інформаційно-комунікаційними системами, електронно-інформаційними ресурсами, кадастрами.


Державний аграрний реєстр  розпочав роботу в серпні 2022 року. Система дозволяє зареєстрованим користувачам-агровиробникам подати в електронному режимі заявки для отримання підтримки. Згідно з планом Ukraine Facility  від Європейського Союзу, Україна повинна ухвалити закон «Про Державний аграрний реєстр».

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!