Мікрогрін – макроприбуток
Зелена цибуля, петрушка, кріп – звична зелень кожного столу. Та нещодавно асортимент “застільної трави” помітно розширив всесвітньо відомий мікрогрін, вирощувати який в Україні було б надзвичайно вигідно.
Мікрогрін – це суміш мініатюрної салатної зелені та трав, зібраних, поки вони ще зовсім молоді, тендітні і ніжні. Зазвичай їх зрізують, і вживають в їжу до 10 днів з моменту появи.
Загалом мікрогрін не можна назвати нововведенням – в ресторанах високої кухні Каліфорнії він з’явилися ще в кінці 80-х років минулого століття. Остаточно поняття “мікрогрін” документально закріпилося в 1998 році, коли крихітну зелень почали активно вирощувати в США.
Першою зеленню, спеціально вирощеною як мікрогрін, була рукола, буряк, капуста кейл, базилік, кінза та суміш під назвою “Веселковий мікс”, яка складалася з кількох трав.
До 2010 року асортимент зелені став значно ширшим. Тепер можна придбати готову суміш насіння мікрогріну з будь-яким “смаком”: “пряним” або “м’яким”. А можна і створити власний мікс з наявного насіння.
…остаточно поняття “мікрогрін” документально закріпилося в 1998 році…
Для вирощування мікрогріну підійде: руккола, базилік, зелений горошок, брокколі, корн салат, зелень моркви, зелений салат, зелень редиски, шпинат, крес салат та інші.
Мікрогрін дуже просто виростити навіть в домашніх умовах. Не кажучи вже про промислові теплиці. Знадобиться контейнер з подвійним дном і дренажними отворами. Його слід заповнити якісним грунтовим міксом з додаванням гранульованого органічного добрива, потім добре полити, дати стекти надлишам води, потім рівномірно розкидати насіння з веху вологого грунту. Злегка присипати все це сухим ґрунтом і знову зволожити за допомогою розпилювача.
Потім контейнер прикривають вільно целофановою плівкою і ставлять його в тепле місце. Грунт слід тримати зволоженим, але не мокрим, і щодня перевіряти ознаки проростання.
При появі перших паростків плівку з контейнера знімають, і переставляють його на вікно, якомога ближче до природного світла.
…щоб не залежати від постачальників, деякі столичні ресторани вже облаштовують у себе на подвір’ях міні-ферми з вирощування мікрогріну…
Зрізують мікрогрін коли він дасть перші справжні листочки. Зазвичай це відбувається на 7-10 день після висадки насіння. На жаль, мікрогрін не виросте знову зі старого насіння, тому доведеться проробляти всю роботу по вирощуванню заново.
Аналогічні процеси вирощування мікрогріну можна налагодити не тільки на домашньому підвіконні. Для цього вже знадобляться невеликі теплиці і спеціальні ємності, які досить активно продаються в Україні.
Щоб не залежати від постачальників, деякі столичні ресторани вже облаштовують у себе на подвір’ях міні-ферми з вирощування мікрогріну.
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!