Миколаївську рапану залюбки купують закордонні ресторани та магазини
Мало хто знає, що в Миколаївській області працює ціле виробництво, яке експортує миколаївську рапану в закордонні ресторани і магазини. У жовтні місцевому підприємству “Алмус” виповнилось два роки.
Олександр Кепін, завзятий і досвідчений рибалка, став першопрохідцем, відкривши виробництво рапани в Миколаївській області.
“Рапанів збирають з квітня по листопад. У теплу пору – із застосуванням водолазів – у холодну пору – тільки шляхом промислового лову, – розповідає Олександр Кепін, – Розмножується вона дуже швидко, тому робота є завжди.
І є куди розвиватися – підприємство може переробляти в п’ять разів більше рапани, ніж ми переробляємо зараз, але поки тільки набираємо обертів, вибудовуємо канали закупівлі рапани. Молюск поширюється дуже інтенсивно, єдиний його ворог – морська зірка – не водиться в наших широтах через занадто прісну воду”.
“У нас в цехах рапану очищають від панцира, обробляють, вибираючи тільки м’ясо, після очищення її промивають, ошпарюють, упаковують в герметичні пакети та заморожують. Після цього вона їде на експорт. Весь цикл відбувається на нашому підприємстві”, – додав Олександр Кепін.
“Для мене це не просто бізнес. Ми не тільки очищаємо морську фауну, а й виробляємо морепродукт, який є кращою заміною тваринного білка. М’ясо рапани містить високий відсоток легко засвоюється білка і практично не містить жиру (близько 0,25%).
У мене на підприємстві працюють місцеві жителі, практично всі – жителі села Парутине Очаківського району області, і для них робота цього заводу – це джерело добробуту їх сімей. На підприємстві постійно працюють близько трьох десятків людей, і ми всі вже стали однією великою родиною”, – зауважив Олександр Кепін.
“Для нас це більше, ніж бізнес. Крім того, в нашій ОТГ не так багато підприємств, які здатні підтримувати громаду. Тому для мене важливо не просто платити податки, а будувати соціально-відповідальний бізнес.
У мене на підприємстві працюють люди з золотими руками, і нам хочеться зробити нашу малу батьківщину трішки комфортніше, безпечніше, дбайливіше. Тому зараз, коли закінчується сезон, у нас з’являється можливість запланувати нашу соціальну активність”, – розповів Олександр Кепін.
SEEDS.org.ua за інформацією Преступности.Нет
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!