Метод підземного капельного зрошення дозволяє фермеру досягти економії води на 50%

0 323

Підземне крапельне зрошення (ПКЗ) – це крапельне зрошення різних культур через закопані пластикові трубки, що містять вбудовані емітери (крапельниці), розташовані на певних відстанях. Є велика різноманітність конфігурацій і обладнання, що використовуються в крапельному зрошенні, однак крапельні трубки, як правило, розташовані від 134 до 213 см одна від одної і від 15 до 25 см нижче поверхні ґрунту.

У Сполучених Штатах ПКЗ є найбільш широко використовуваним для зрошення польових культур, але воно може бути використане для будь-яких культур. В інших частинах світу (наприклад, Ізраїль) ПЗК широко використовується для зрошення багаторічних культур. У більшості країн, що розвиваються, впровадження такого поливу протікає доволі повільно по ряду причин, в тому числі через високу початкову вартість капіталовкладень, часто від $ 2000/га або більше.

Підземне крапельне зрошення забезпечує максимальну ефективність використання води для відкритого ґрунту в сільському господарстві, що часто призводить до економії води на 25-50% в порівнянні зі звичайним зрошенням методом дощування. Використання підземного крапельного зрошення пропонує безліч інших переваг для вирощування сільськогосподарських культур, в тому числі, зменшує вимивання корисних бактерій та елементів в порівнянні з поверхневим поливом, дозволяє отримувати більш високі врожаї, забезпечує стійкість поверхні ґрунту для поліпшення боротьби з бур’янами і покращує резистентність рослин до хвороб, дає можливість подавати воду і поживні речовини до найбільш активної частини кореневої зони, дає захист крапельних ліній від пошкоджень, викликаних культивацією та іншими механічними діями.

Системи підземного крапельного зрошення використовується протягом багатьох років. В результаті, вони повинні бути спроектовані, встановлені, експлуатуватися і обслуговуватися належним чином. Загальні проблеми при використанні підземного крапельного зрошення:

  • засмічення емітерів,
  • вростання коренів,
  • вакуумне підсмоктування,
  • комахи,
  • гризуни і механічні пошкодження.

Все це може бути успішно вирішено належним плануванням і управлінням.

  • Розвідні труби, як на вході так і на виході:
  • Глибина: як правило, 60-90 см глибиною
  • матеріал: жорстка труба з ПВХ або ПНД
  • бічні з’єднання: сідла або роз’єми типу втулка
  • кількість може бути зменшено за допомогою відводів більшого діаметра

Допоміжне обладнання підземної крапельної системи:

  • Фільтрація: 120 – 200 mesh
  • Хімічний інжектор: кілька цистерн для внесення добрив, як правило, застосовують кислоти і розчинні комплексні добрива
  • Клапани: ручні або автоматичні
  • Органи управління: змінного або постійного струму; дроти або радіо
  • Монітори: тиск, витрата вологи на зрошення

Сучасні системи підземного крапельного зрошення, зазвичай, встановлюється з використанням точних систем GPS, так що оператори знають точне місцезнаходження закопаного обладнання.

Крапельні лінії повинні бути встановлені крапельницями вгору, щоб допомогти запобігти засмічення різного типу, які можуть потрапити до емітерів. Кінці крапельних ліній захищають від перегинів або зав’язування, поки вони не підключені до роздавальної труби.

Проектування встановлення ПКЗ – це відповідальний та складний процес, який, однак, може принести значні економічні та екологічні вигоди в довгостроковій перспективі. Адже фермер більше не змушений постійно міняти трубки поливу, як це буває з крапельною стрічкою, а отже заощаджує свої гроші та час.

SEEDS.org.ua за матеріалами UHBDP

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!