Мешканці постраждалих від війни громад безкоштовно отримають насіння овочів

0 193

Другий рік поспіль USAID в межах Ініціативи «Стійкість сільського господарства» (АГРІ-Україна) надаватиме домогосподарствам у постраждалих від війни громадах та вимушеним переселенцям насіння овочів, пише SEEDS

Насіння овочів отримають не лише мешканці деокупованих та прифронтових громад, а й вимушені переселенці, а також представники соціально вразливих верств населення (багатодітні сім’ї, малозабезпечені тощо) з інших регіонів, які мають присадибні ділянки.

У реалізацію цього проекту вже зробила значний внесок компанія Bayer, передавши 1 032 кг насіння морки, кабачків, дині, томатів, перцю, капусти. Також Syngenta планує передати насіння капусти, томатів, кабачків, цибулі, огірків, кукурудзи цукрової.

Читайте також: В Україні гуртова ціна меду майже в 4 рази нижча, ніж у роздріб

Цього насіння вистачить, щоб забезпечити більше 100 000 домогосподарств.

«Городина, вирощена на присадибних ділянках, має надзвичайно важливе значення для зміцнення продовольчої безпеки громад у період війни, адже понад третина потреби внутрішнього ринку в овочах забезпечується саме домогосподарствами», – розповів Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад.

Подальший розподіл та доставку насіння забезпечить Всеукраїнська асоціація громад. Розподіл насіння буде здійснюватися через сільські та селищні ради під координацією Всеукраїнської асоціації громад.



До 15 січня 2024 року органи місцевої влади у своїх громадах  визначать відповідні домогосподарства. Після цього, з 16 січня до 15 лютого очільники громад подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад https://communities.org.ua/.

Протягом лютого-березня Всеукраїнська асоціація громад доставить посівний матеріал до сільських та селищних рад, відповідальних за його розповсюдження серед мешканців.


Проект «Згуртовані громади» – це проект, який виконується Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID АГРО. Його мета – підтримка стійкості та життєздатності громад в умовах війни через своєчасну логістику товарів першої необхідності, а також ресурсів для агровиробництва.

 У межах проекту від початку війни доставлено понад 1500 тонн вантажів до деокупованих та прифронтових громад, а також для вимушених переселенців. Допомогу отримали понад 200 000 осіб з 572 територіальних громад. Донорами стали понад 80 громад та 20 організацій.

 Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі. З 1 вересня 2022 року АГРО також імплементує програму AGRI за такими напрямками: надання доступу до послуг зі зберігання, сушіння та переробки продукції, допомога під час посівної, розширення доступу аграріїв до фінансування.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!