Буковинський етнограф Микола Шкрібляк з командою їздить у різні райони області, аби записати рецепти традиційних страв. Ілюстроване видання «Смаки Буковини» планують видати до Дня Незалежності.
Етнограф об’їздив понад 25 населених пунктів, де записував старі рецепти та фотографував процес приготування їжі для книги.
У Берегометі, що на Вижниччині, йому представили голубці, начинку, пончики та кутю. Рецепти страв жительці Берегомету Ользі Іпатій передала її бабуся, яка була кухаркою. Також вона давала підказки, аби страви вийшли смачнішими.
Наприклад, спечену начинку поливають молоком, щоб вона була соковитою, а в голубці додають добряче змелену кукурудзяну крупу. Престижно було робити маленькі голубці, «як пальчики», аби їх їли за раз.
Страви готують у печі. Етнограф Микола Шкрібляк розповідає, що у кожної сім’ї унікальні рецепти. Адже на їжу у різних районах впливала національна кухня тих народів, які жили на Буковині. Наприклад, в області готують молдавський суп – заму, та м’ясо – фриптуру.
Страви часто повторюються, втім відрізняються способом приготування та інгредієнтами. Свої рецепти Миколі Шкрібляку пропонують записати працівники культури області, або він шукає їх самостійно. Книгу, яка матиме назву «Смаки Буковини», планує видати до Дня Незалежності. Зараз шукає фінансування.
SEEDS.org.ua за інформацією Суспільного
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!