Медове драже – унікальний смаколик з Карпат завойовує світове визнання
Яких тільки смаколиків не навчилися виробляти українці з меду. Але медове драже вміють виготовляти тільки на Закарпатті за технологією ексклюзивною не тільки для України, а, можливо, і всього світу.
Про унікальне ноу-хау “ФАМІЛІЙНОГО БРЕНДУ СТОВП’ЮКІВ”, яке випускає медове драже, розповів у невеличкому інтерв’ю для SEEDS його голова Михайло Стовп’юк.
– Як з’явилася ідея робити драже з меду?
– Ми маємо багато цікавих проектів. В основному ми виробляємо фіто-чаї і зазвичай працюємо з місцевими інгредієнтами. Все те, що дає нам природа, ми стараємось це використовувати і не залежати від якоїсь імпортної сировини чи інгредієнтів.
У нас в Карпатському регіоні є багато високоякісного меду, пилку і прополісу. Ідея зробити з того якийсь цікавий продукт була вже давно.
Але було одне дуже важливе питання: щоб наші солодощі могли їсти діти, бо не кожна дитина може споживати мед та пилок (бо окремо вони його взагалі не їдять). А ще було дуже важливо, щоб все те поєднувалося з якоюсь сушеною ягідкою – щоб було корисно смачно і нешкідливо.
Саму методологію медового драже ми відпрацьовували досить довго, близько року. Це багатофазне виробництво і потрібно все робити вірно. Драже – це цукерка, яка накатується на дрожувальному апараті. Цікаво, що за самою технологією ми даємо 100% натуральні інгредієнти. Не додаються ані ароматизатори, ані барвники.
Спочатку мед розтоплюється за температури до 40 градусів, додаємо цукровий сироп і обов’язково пилок. В спеціальних барабанах відбувається весь цей процес накатування: від маленької цукринки робиться невеличка кулька.
В самому кінці цукерки покриваються оболонкою з подрібнених сублімованих ягід. Фінальна стадія – покриття спеціальною восковою сумішшю. Це робиться для того, аби волога не потрапила і не пошкодила медове драже.
– Хто розробив таку непросту технологію?
– Технологія наша. До нас багато зверталося людей: покажіть, розкажіть, дайте деталі…
Але ми поки що єдині в Україні робимо таке драже. Можливо і єдині в світі. Ми пройшли довге наукове обґрунтування всього виробництва. Нам дав заключення Київський університет харчових технологій. Все законно, задокументовано і легально.
Рецептура теж наша – затверджена і задокументована. Це спільна робота всього нашого кооперативу. Медові драже корисні, однак їсти їх багато не варто – 5-6 цукерок протягом дня. Такі цукерки – це смачна “імунна вітамінка” для дітей, а людям поважного віку вона допомагає покращити зір, стабілізувати обмін речовин. Дуже полюбляють наші драже з кавою водії. Для ласунів є смаколики у шоколаді.
– Ягоди, які використовують у драже, теж ваші?
– І ягоди наші, от тільки на сублімацію ми віддаємо їх підрядним організаціям.
– Як давно виробляється у вашому кооперативі медове драже?
– Десь 2 роки. Однак в продажу він набагато менше – тільки повний рік.
Крім медового драже у нас з’явився інший супутній медовий продукт – медова карамель, також з різними ягодами. Це новинка. Така карамель ще не продається, але незабаром і вона з’явиться у продажу.
Людмила КАЛИТА, SEEDS.org.ua
Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook InstagramYoutube та Підписуйтесь!