Мазут з російських танкерів може спричинити найбільшу техногенну катастрофу в Чорному морі

0 122

Мазут, який опинився в Чорному морі через аварію російських танкерів “Волгонефть 212” і “Волгонефть 239”, вже помітили біля узбережжя тимчасово окупованого Криму, пише SEEDS.

Справжня картина наслідків аварії далека від оптимістичного сценарію, повідомляє УНІАН.


Уранці 15 грудня біля мису Такіль у південній частині Керченської протоки з інтервалом приблизно півтори години зазнали катастрофи два російські нафтові танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Обидва судна, які перевозили понад 9 тисяч тонн мазуту, отримали серйозні пошкодження через шторм, коли висота хвиль сягала 2 м, а швидкість вітру – 24 м/с.

Після аварії танкери сіли на мілину в районі Тамані. На одному з опублікованому в соцмережах відео один із них буквально розколовся навпіл.

За офіційною версією, аварія сталася через помилки екіпажів і надмірне навантаження на корпуси. Аварія призвела до розливу нафтопродуктів в акваторії Керченської протоки. Який обсяг мазуту опинився у воді, точно невідомо. Морський гідрофізичний інститут РАН оцінює розлив у 3000 тисячі тонн.


Є підстави казати про те, що це найбільша техногенна катастрофа в Чорному морі, пише РБК-Україна. Регіон уже потерпав від схожого розливу. У листопаді 2007 року під час шторму зазнав аварії ще один танкер класу “Волгонефть”. За офіційними даними, тоді в море потрапило від 1200 до 1600 тонн мазуту. Тепер же йдеться про щонайменше 3000 тонн, причому є ймовірність, що російська сторона замовчує реальні масштаби.

Читайте також: В Україні створили державні реєстри у сфері захисту рослин

За інформацією Українського наукового центру екології моря, нинішній витік мазуту матиме катастрофічні наслідки для екосистеми Чорного моря. Викличе загибель планктону, отруєння риб, морських птахів та інших організмів через токсичну дію нафтопродуктів. Забруднення дна і прибережних зон призведе до порушення харчових ланцюжків і довгострокових змін у біорізноманітті регіону. Не виключено, що відновлення займе десятиліття.

У мережі вже з’явилися свідчення можливого забруднення української акваторії. Видання “РИА-Мелитополь” опублікувало відео, яке зняв рибалка в окупованій Кирилівці. На ньому видно, як на узбережжя Азовського моря викинуло застиглі шматки чорного кольору, які під час нагрівання пальником почали плавитися. Це вказує на нафтове походження субстанції.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!