Масштабна посуха підштовхує фермерів українського півдня до тотального банкрутства   

1 4 395

Небувала посуха на Півдні України навесні, неочікувана осінь без дощів можуть призвести до банкрутства аграріїв. Наразі в деяких з них великі кредитні заборгованості, недостатньо насіння для посіву, а дощів досі немає, що загрожує майбутньому врожаю. Про це повідомив аграрій Галицинівської ОТГ Миколаївської області Сергій Левченко.

«Ситуація критична. Безвихідь повна. Зібрали ми менше, ніж посіяли в цьому році через посуху. І от зараз ми підсіялися, знову ж таки в кредит, з пайщиками як могли розрахувались, податки заплатили. Дещо не посходило в сухому ґрунті, а що посходило — вже всихає, бо немає дощів взагалі», — бідкається фермер.

Сергій Левченко відзначає, що займається аграрною справою близько 20 років — вирощує зернові. Такої жахливої посухи не пригадує. Адже ніхто неочікував, що весняна посуха продовжиться влітку, а тим паче восени.

«Спочатку сподівались на літні дощі. Все згоріло. Збирали по 10 центнерів з гектару. 3-4 центнери — насіння. Пробували і вторинні культури, просо сіяти, воно зійшло і знову посохло. Посіяли другий соняшник, не може ж таке бути, що цілий рік нема дощу, зійшло — знову посохло. Стільки вклали.

Робили, як могли, а дощу нема. Хоч головою об стінку бийся, а його нема. І його нема до цього часу. Більшу частину прийдеться пересівати. А ми ж навіть зорати не можемо поле на весну, тому що земля дубова. Зламаємо плуги і все», — розповідає Сергій Левченко.

До того ж чоловік певен, що державні програми з підтримки аграріїв, які постраждали від посухи — малоефективні.



«Я не вірю в ніякі програми. На нас ніхто не зверне увагу. Якби ми були держпідприємство, якби хоча б були юрособами, а ми фізособи — підприємці. А підприємці — це вид діяльності на свій страх і ризик, як то кажуть, наші проблеми. Ми на єдиній формі оподаткування. Ніхто нам нічого не допоможе. Позбавте в цьому році хоча би податку на землю — це елементарне. Я гадаю, що на минулий рік вони його ще й збільшать», – ділиться хвилюваннями чоловік.

Сергій Левченко не бачить жодного виходу з ситуації, що склалась. Лишається сподіватись на диво — дощі. Щоправда, погода не прихильна до аграріїв Півдня. Ситуація найближчим часом може лише погіршитись.

«Я не бачу виходу ніякого. Залишається лише оголосити себе банкрутом. Адже все в нас в кредит — техніка, ангар», — розповідає Сергій.

Через засухи і заморозки втрати сільгоспвиробників, за розрахунками експертів сягнули 118 млрд грн. Миколаївщина, як і решта південних областей України, цього року неабияк потерпає від посухи. Фермери зізнаються, що культура у дуже пригніченому стані.

Українські аграрії організовують масові акції протесту з вимогою, щоби уряд відшкодував збитки завдані небувалою посухою. На півдні України затягується посівна через посуху.

Внаслідок несприятливих погодних умов у період перезимівлі озимих та вегетації ярих культур  в Україні зафіксовані втрати врожаю на загальній площі 357,8 тис. га площ. Найбільше врожай втратили в  Одеській та Миколаївській областях. Загибель посівів зафіксована на площі в 28,3 та 22,7 тис. гектарах.

 

SEEDS.org.ua за інформацією АгроЮг

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!
1 Comment
  1. Анатолий пише

    Отож, на Прикарпатті і в Закарпатті біда місцевого населення в тому, що вони, власноруч, загиджують всіляким непотребом русла річок, а потім природа їм за це мститься, а на Півдні самі розікрали системи поливу дніпровою водою, а тепер кричать : гасударство, памаги!!!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!